Через падіння російської валюти до позначки в понад 100 рублів за доллар США кремлівський диктатор і військовий злочинець Володимир Путін скликає термінову нараду.
Джерело: Financial Times
Що відомо про екстрену нараду щодо обвалу російської нацвалюти
За інформацією видання із посиланням на власні джерела, нараду присвятять обговоренню питання посилення валютного контролю в Росїі, оскільки підвищення облікової ставки російським Центробанком з 8,5% до 12% не зупинило падіння російського рубля.
Автори матеріалу зазначають, що кремлівський диктатор планує заслухати представників Мінфіну РФ та ввести вимогу для експортерів щодо конвертації частини своєї валютної виручки, яка переважно перебуває за кордоном, в рублі.
Пропозиції Міністерства фінансів, з якими ознайомилася FT, вимагають від експортерів продавати до 80% своєї виручки в іноземній валюті протягом 90 днів після поставки і забороняють компаніям, які відмовляються підкорятися, отримувати державні субсидії, - підкреслюють журналісти видання.
Також запропоновані заходи включають заборону на виплату дивідендів і надання кредитів за кордоном, навіть в країнах, які Росія вважає "дружніми"; скасування імпортних субсидій; обмеження валютних свопів; скорочення кількості іноземної валюти, яку експортерам дозволено вивозити з Росії.
Як Кремль намагається врятувати рубль
За інформацією Reuters, Кремль розглядає ймовірність введення жорстких обмежень на валютному ринку.
Одразу п’ять джерел, обізнаних з цим питанням, заявили про плани російського уряду запровадити обов’язковий продаж валютної виручки для російських експортерів. Причому один зі співрозмовників, що обіймає неназвану високу посаду, попередив про можливість запровадження такого правила "в будь-який момент".
Потреба у запровадженні жорстких заходів – вже вдруге від початку повномасштабної війни – виникла після того, як в серпні курс рубля почав різко знижуватися. Коли у понеділок долар в Росії почав коштувати понад 100 рублів, Центробанк екстрено підвищив ключову ставку одразу на 3,5 процентні пункти – з 8,5 до 12%. Після цього рубль дещо укріпився, але, очевидно, цього замало російському керівництву.
Окрім примусового продажу 80-90% валютної виручки також обговорюються інші регуляторні заходи: заборона на виплату дивідендів за кордоном і заборона на імпортні субсидії. Також експортери, які не повернуть отримані доходи до Росії, можуть втратити заходи державної підтримки.
За словами одного зі співрозмовників, російський бізнес заплатить за помилки уряду.
Читайте також:
Над нами всі сміються. Соловйов влаштував істерику через курс рубля — відео;
Рубль продовжує стрімко падати. Bloomberg уже з’ясувало ключові причини
Більше 80 олігархів із РФ фінансують війну проти України