Російський глава Володимир Путін на саміті в Женеві сподівається відновити особисті контакти з президентом США Джо Байденом і налагодити з ним діалог з питань, що становлять взаємний інтерес. Президент Росії вперше особисто озвучив, чого чекає від цих важливих переговорів.
Джерело: ТАСС
Говорячи про очікування від Байдена, Путін дав зрозуміти, що не розраховує на миттєве покращення відносин Москви і Вашингтона. Він вважає, що якщо в результаті зустрічі будуть створені механізми роботи з питань взаємної зацікавленості США і Росії, то це вже буде добре.
"Серед питань, що становлять взаємний інтерес - стратегічну стабільність, регіональні конфлікти, природоохоронні заходи та турбота про екологію в цілому, в глобальному сенсі, а також співробітництво в галузі економіки. Якщо ми після цієї зустрічі створимо механізми роботи по всіх цих напрямках, мені здається, було б уже добре. Можна було б сказати, що зустріч пройшла недаремно ", - озвучив свої очікування Путін від майбутнього саміту з Байденом.
Глава Кремля також прокоментував зниженням негативної риторики з боку США на адресу Росії напередодні саміту в Женеві. Путін закликав не тішитися цим.
"Напередодні зустрічей на вищому рівні обидві сторони завжди намагаються знизити якусь негативну риторику для того, щоб створити відповідну сприятливу обстановку для роботи. Тут немає нічого особливого. Я б тут не тішився нічим. Це прояв професійного підходу з боку США. Ми зі свого боку теж це робимо ", - підкреслив Путін.
Цілі Байдена на саміт Путіним
В адміністрації Байдена стверджують, що президент США на саміті має намір послати "сильний сигнал" Путіну. Білий дім анонсував, що Байден планує вирішити низку спірних питань з президентом РФ:
пов'язані з РФ кібератаки,
посилення російської агресії проти України,
порушення прав людини і втручання Росії в американські вибори,
співпраця США і Росії в питаннях з контролю над ядерними озброєннями і змін клімату.
У Білому домі стверджують, що Байден буде прямолінійний у висловлюваннях на зустрічі з Путіним.
"Президент давно знайомий з президентом Путіним. Він ніколи не стримувався, висловлюючи свої побоювання або занепокоєння, коли їх (влади Росії - ред.) поведінка не узгоджується з демократичними цінностями, і він, безумовно, буде прямолінійний в цьому і на цій зустрічі", - анонсувала прессекретарка Білого дому Джен Псакі.
Коротко про саміт Путіна і Байдена в Женеві
Переговори Путіна і Байдена заплановані на 16 червня. Саміт проходитиме в Женеві після переговорів Байдена з партнерами і союзниками в Європі.
Основними темами стануть питання стратегічної стабільності, пандемія і регіональні конфлікти.
Вашингтон очікує "складної розмови" під час саміту через конфронтацію в тих сферах, де у країн є розбіжності. Однією з тем розмови повинна стати ситуація в Україні і в Білорусі.
Президент України Володимир Зеленський сподівається, що Байден говоритиме з Путіним про Україну тільки за узгодженим з Києвом плану, але не виключає, що Байден може вийти за рамки цього плану. Український лідер побоюється того, що Путін натисне на Байдена і той скасує санкції проти Північного потоку-2.
Український президент відзначає, що якщо Байден поступиться Путіну і скасує санкції проти Північного потоку-2, то це стане особистою поразкою президента США і серйозною геополітичною перемогою Росії.
Дипломати України розраховують, що Байден запропонує Путіну обмін по Україні — повернення Росії на міжнародну арену в обмін на вихід російських військ з Донбасу.
Трамп упевнений, що Байден вже програв Путіну, який над новим президентом США відкрито глузує.
НАТО і Байден хочуть піти на поступки Путіну перед самітом - планують оголосити про відмову від розгортання в Європі ядерних ракет наземного базування.