Рада може змусити суддів працювати ночами і на вихідних
Категорія
Політика
Дата публікації

Рада може змусити суддів працювати ночами і на вихідних

Рада може змусити суддів працювати ночами і на вихідних

Верховна Рада може прийняти закон, що зобов'язує суддів розглядати клопотання про запобіжний захід для чиновників, яких підозрюють в корупції, незалежно від часу доби і вихідних днів.
Про це йдеться в законопроекті №6257, який зареєстрував позафракційний депутат Борислав Береза, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його Facebook.
"Прийняття та розгляд слідчим суддею, судом клопотання про застосування запобіжного заходу для затриманого особи, підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, здійснюється в робочий і неробочий час, включаючи вихідні та святкові дні", - йдеться в документі.
Читайте також: НАБУ моєї мрії: соцмережі розвеселили "антикорупційні" фотожаби
За словами Берези, законопроект був розроблений спільно зі Спеціалізованою антикорупційної прокуратурою і має на меті позбавити суддів можливості "затягувати розгляд застосування запобіжного заходу у справах, якими займається НАБУ і САП".
"Цей законопроект наділяє Національне антикорупційне бюро України досить потужним інструментом, який усуває можливість затягування кримінального процесу, що істотно впливає на розгляд кримінальних справ і їх результат", - підкреслив депутат.


Також він додав, що законопроект спрямований на створення належної процедури розгляду корупційних кримінальних проваджень і прозорий розгляд справ, підслідних НАБУ і САП.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в мережі спалахнув гучний скандал навколо затримання глави ДФС Романа Насірова, у справі якого довгий час не міг прийняти рішення Солом'янський райсуд Києва.

Категорія
Політика
Дата публікації

100 днів президентства. Трамп побив антирекорд підтримки громадянами США

Трамп
Джерело:  Fox News

На 100-й день свого президентства Дональд Трамп зіштовхнувся з найнижчим рівнем підтримки серед останніх президентів США. Його рейтинг поступається навіть його ж показникам вісім років тому.

Головні тези:

  • Загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%.
  • Наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні.

Трамп побив антирекорд підтримки американцями

За даними останніх опитувань, загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%, що на 5 пунктів нижче порівняно з 49% у березні.

Це менше, ніж схвалення колишніх президентів США Джо Байдена (54%), Барака Обами (62%) і Джорджа Буша (63%) після 100-денного терміну їхнього президентства. Ба більше, це на 1 пункт нижче порівняно з 45% схвалення Трампа вісім років тому.

Рейтинг Трампа

За даними видання, наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні. Однак це покращення з моменту закінчення терміну повноважень колишнього президента США Джо Байдена (68% незадоволених), але гірше, ніж чотири роки тому на початку терміну Байдена (53% незадоволених).

Це також гірше, ніж 100-денний рубіж першого терміну Трампа (53% незадоволених). Після його інавгурації в січні задоволення серед демократів змінилося на незадоволення, і стало навпаки серед республіканців.

Відомо, що американці недостатньо задоволені економічною ситуацією в країні, оскільки 71% оцінюють економічні умови негативно, а 55% кажуть, що вони погіршуються для їхніх сімей.

Американці також менш оптимістичні щодо майбутнього, ніж на початку першого терміну Трампа. Виходячи з перших 100 днів, 38% загалом і 75% республіканців кажуть, що відчувають натхнення щодо наступних чотирьох років. Для порівняння у 2017 році ці цифри становили 45% і 84% відповідно.

До того ж за даними опитування виявилось, що 8 із 10 виборців стурбовані політичними розбіжностями (78%), тоді як приблизно 7 із 10 вважають те саме щодо:

  • охорони здоров’я (76%),

  • державних витрат (73%),

  • рецесії (72%).

Дві третини чи менше стурбовані імміграцією (66%), отриманням Іраном ядерної бомби (66%), вторгненням Росії в Україну (61%) та фондовим ринком (58%).

Категорія
Світ
Дата публікації

Кім Чен Ин похизувався новим есмінцем і пригрозив США

есмінець
Джерело:  Reuters

26 квітня Північна Корея спустила на воду новий "багатоцільовий есмінець". У церемонії взяв участь диктатор КНДР Кім Чен Ин.

Головні тези:

  • Військовий корабель вагою 5 тисяч тонн побудували протягом 400 днів.
  • Кім Чен Ин у своїй промові пригрозив США поновити стратегічне стримування.

У КНДР погрожують США на тлі спуску на воду нового есмінця

Так, державні медіа з посиланням на секретаря правлячої Трудової партії Чо Чон Рена написали, що військовий корабель вагою 5 тисяч тонн було оснащено "найпотужнішою зброєю", його побудували "протягом 400 з гаком днів із використанням наших власних сил і технологій".

Диктатор Кім у своїй промові на церемонії заявив, що військовий корабель передадуть ВМС і він стане до ладу на початку 2026 року. Також він пригрозив США.

Якщо США продовжать відновлювати свою політику протестів із застосуванням військової сили, у нас не залишиться іншого вибору, окрім як поновити її у здійсненні стратегічного стримування.

Віцеадмірал Пак Кван Соп заявив, що спуск корабля на воду, який відбувся в п'ятницю на військовій суднобудівній верфі в Нампхо, ознаменував нову еру "будівництва флоту в стилі Великого Кім Чен Ина".

Медіа пишуть, що представлене судно було віднесено до класу "Чхве Хен", названого на честь антияпонського революційно борця Чхве Хена.

Кім також заявив, що потужні можливості попереджувального нападу є найбільш "переконливим засобом стримування війни", і що масштаби таких атак не мають обмежень.

Зараз ситуація з безпекою в нашій країні дуже серйозна, - сказав він, пообіцявши побудувати флот для операцій у відкритому морі.

Нагадаємо, минулого місяця Північна Корея вперше здійснила запуск балістичних ракет після приходу президента США Дональда Трампа до влади. Bloomberg писало, що Пхеньян не виявляє жодних ознак відмови від ракетних випробувань.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?