РФ програє війну. У США назвали головну умову для поразки Путіна
Категорія
Україна
Дата публікації

РФ програє війну. У США назвали головну умову для поразки Путіна

Путін
Джерело:  ISW

На переконання американського Інституту вивчення війни, у російського диктатора Володимира Путіна не буде жодного шансу для перемоги в Україні, якщо Захід мобілізує усі свої ресурси для допомоги Києву.

Головні тези:

  • Путін програє у війні проти України через неможливість вплинути на рішучу підтримку Заходу.
  • Стратегія Путіна ґрунтується на спробах вводити в оману США та міжнародних союзників України.
  • Путін постійно погрожує ядерною зброєю, але все одно не може вплинути на рішення партнерів Києва.

Як може завершитися російсько-українська війна

ISW продовжує оцінювати, що Росія не може перемогти Україну або Захід – і, швидше за все, програє, якщо Захід мобілізує свої ресурси для протистояння Кремлю, - йдеться у новому звіті.

За словами американських аналітиків, нелегітимний президент РФ уже давно усвідомив, що у нього немає стільки ресурсів та сил, щоб впоратися з західною зброєю, яку отримують ЗСУ.

Саме тому під час візитів до КНДР та В'єтнаму диктатор розпочав масштабну інформаційну операцію, спрямовану на саботаж зусиль союзників Києва.

Путіна також непокоїть той факт, що команда українського лідера Володимира Зеленського зробила все можливе для узгодження спільної світової стратегії та визначення бажаного стратегічного результату завершення війни.

Як відомо, нелегітимний глава Кремля багато разів намагався зірвати Глобальний саміт миру, однак йому не вдалося це зробити.

У чому полягає стратегія Путіна у війні проти України

Американські аналітики дійшли висновку, що вона базується на спробах Москви ввести в оману США, Євросоюз і міжнародних союзників України.

Путін досі плекає надію, що змусить їх припинити підтримку України і відмовитися від ключових принципів міжнародного права – поваги до державного суверенітету і непорушності територіальної цілісності.

Стратегічна чіткість союзників і їхня готовність допомогти Україні здобути рішучу перемогу над Росією на полі бою в Україні значною мірою підриває зусилля Путіна, а також його здатність впливати на волю і рішення відповідальних осіб у країнах-членах альянсу.

Команда ISW попереджає, що Путін й надалі буде погрожувати ядерною зброєю, однак це лише пустолів’я.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Скільки Росія витратила на війну проти України у 2024 році — дані експертів

окупанти
Джерело:  SIPRI

Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США, що на 38% більше, ніж роком раніше, і удвічі більше, аніж у 2015 році. Це дорівнює 7,1% ВВП Росії та 19% усіх російських державних витрат.

Головні тези:

  • Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США.
  • Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трлн дол.

Росія витратила на війну проти України майже 150 млрд дол США за рік

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

За оцінкою інституту, загальні військові витрати України зросли на 2,9%, досягнувши 64,7 мільярда доларів, що еквівалентно 43% витрат РФ. Крім цього, минулого року Україна мала найбільше військове навантаження серед усіх країн світу — 34% ВВП.

Росія знову значно збільшила свої військові витрати, збільшивши розрив у витратах з Україною. Наразі Україна спрямовує усі свої податкові надходження на військові потреби. За таких обмежених фіскальних можливостей Україні буде складно продовжувати збільшувати свої військові витрати, — сказав старший науковий співробітник Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Дієго Дапес да Сілва.

Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трильйона доларів, що на 9,4 % більше у реальному вираженні, аніж було у 2023 році. Це найстрімкіше річне зростання щонайменше із часів закінчення Холодної війни, зазначили експерти інституту.

Понад 100 країн світу збільшили свої військові витрати у 2024 році. Оскільки уряди усе більше надають пріоритет військовій безпеці, часто коштом інших сфер бюджету, економічні та соціальні компроміси можуть мати значний вплив на суспільство упродовж найближчих років, — вважає дослідник SIPRI Сяо Лян.

У звіті також йдеться, що усі країни НАТО збільшили свої витрати у 2024 році, тоді як у 18 із 32 держав Альянсу оборонні витрати сягнули щонайменше 2% ВВП.

Зазначається, що у 2023 році такий рівень витрат на оборону був лише в 11 країн-членів Альянсу. Загальні військові витрати країн НАТО склали 1,506 трильйона доларів, що дорівнює 55% світових військових витрат.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?