Росія імітує зацікавленість у мирних переговорах. Експерти пояснили мету
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія імітує зацікавленість у мирних переговорах. Експерти пояснили мету

путін
Джерело:  ISW

Російське керівництво імітує зацікавленість у змістовних переговорах, але насправді хоче переконати Захід піти на поступки щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Правитель РФ Володимир Путін хоче досягти повного знищення української державності. 

Головні тези:

  • Російське керівництво імітує зацікавленість у мирних переговорах, але насправді має агресивні плани стосовно територіальної цілісності України.
  • Експерти вважають, що Росія намагається переконати Захід піти на поступки, погрожуючи домінуванням на території України та знищенням української державності.
  • Путін вказує на намір завоювати більше територій та знищити українську державність, не погоджуючись на врегулювання, яке не відповідає його стратегічним цілям.
  • Спроба Росії досягнути перемоги в Україні може мати серйозні наслідки для регіону, включаючи можливу загрозу НАТО та втрату державної незалежності України.
  • Путін намагається використати конфлікт в Україні як передумову для подальшої війни з НАТО, вимагаючи від України умов, які реалістично включають капітуляцію та стратегічні втрати.

Чому Росія імітує зацікавленість у мирних переговорах

Путін і Кремль помітно посилили свою експансіоністську риторику щодо України з грудня 2023 року і все частіше вказують на те, що Росія має намір завоювати більше території в Україні та прагне повністю знищити українську державність та ідентичність, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Військові дії та наступ у Харківській області свідчать про те, що Москва більше зацікавлена у досягненні своєї довгострокової мети — максималістської перемоги в Україні, ніж у будь-якому врегулюванні, яке б негайно заморозило лінію фронту на поточному рівні.

Аналітики нагадали, що Путін розглядає збереження Росією контролю над нині окупованою українською територією як основу для переговорів, яка не підлягає обговоренню.

Постійний акцент на визнанні окупованої української території російською не вказує на те, що Росія відмовляється від цих більш широких стратегічних цілей. Припинення вогню, яке передбачає звільнення нині окупованих територій, конкретизувало б ідею про те, що територіальна цілісність України є предметом переговорів, і стало б прецедентом, до якого Кремль, безсумнівно, повернеться, щоб домогтися подальших територіальних поступок і взагалі поставити під сумнів ідею української державності, — наголошують в ISW.

На думку експертів, перемога Росії у війні не лише усунула б загрозу України як потенційного супротивника під час можливого конфлікту з НАТО, але й надала б РФ доступ до мільйонів людей, яких вона зможе примусово забрати до армії, а також до більшої частини ресурсів і промислового потенціалу України.

Аналітики вважають, що Путін, ймовірно, розглядає перемогу в Україні як передумову для ведення війни з НАТО. При цьому будь-яке припинення вогню або врегулювання шляхом переговорів, яке не передбачає повної капітуляції України, для нього є тимчасовою паузою в зусиллях зі знищення незалежної української держави.

Заяви Путіна про "переговори"

Правитель РФ назвав умови для початку переговорів з Україною: виведення ЗСУ з чотирьох частково захоплених областей, відмова від вступу в НАТО і зняття західних санкцій. РФ вимагає передати їй ще 23 тис. кв. км (хоча армія РФ захопила за півроку близько півтисячі).

Він хоче, щоб ми відмовилися не тільки від частини наших тимчасово окупованих територій, а й від неокупованих, — обурений президент Володимир Зеленський.

Військово-політичний експерт і радник комітету Верховної Ради з нацбезпеки Іван Ступак розповів, як зрозуміли в Києві справжні мотиви російського лідера Володимира Путіна, який назвав "умови для переговорів" з Україною.

Усі ці денацифікації, демілітаризації, нацистський режим — як їх було помацати і поміряти? А ось останні заяви дуже прагматичні й чіткі, — сказав аналітик.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Призупинення мит США. Трампа запідозрили у маніпулюванні ринком

Трамп
Джерело:  TIME

Сенатор Адам Шифф закликав Конгрес розслідувати, чи брав участь президент Дональд Трамп в інсайдерській торгівлі чи маніпулюванні ринком, коли він раптово призупинив широкий набір мит, що призвело до стрімкого зростання цін на акції.

Головні тези:

  • Сенатор Адам Шифф закликає Конгрес розслідувати можливу участь Дональда Трампа у маніпулюванні ринком.
  • Можливість інсайдерської торгівлі адміністрацією Трампа стала об’єктом уваги сенаторів та може відзначитися резонансним розслідуванням.

Сенатор Шифф закликав провести розслідування щодо мит Трампа

Я зроблю все, що в моїх силах, щоб з’ясувати це, — каже TIME Шифф, демократ від Каліфорнії. — Сімейні монети-меми та все інше не виходить за межі внутрішньої торгівлі чи збагачення. Сподіваюся, незабаром дізнаюся про це.

Коментарі Шиффа щодо офіційного розслідування, про яке раніше не повідомлялося, надійшли незабаром після того, як індекс S&P 500 піднявся більш ніж на 9% у середу вдень після того, як Трамп оголосив про призупинення мит.

«ЦЕ ЧУДОВИЙ ЧАС ДЛЯ ПОКУПКИ!!!» Трамп опублікував у Truth Social кілька хвилин після відкриття ринку в середу разом із літерами «DJT», що означає як його ініціали, так і стикер його медіакомпанії.

Білий дім не відразу відповів на запит про коментар.

Шифф став першим сенатором, який відкрито закликав Конгрес розслідувати потенційну інсайдерську торгівлю адміністрацією Трампа після різкої відмови президента від запровадження нових мит.

Такі розслідування, як правило, підпадають під компетенцію потужних груп Конгресу, таких як Юридичний комітет Сенату або Фінансовий комітет Сенату. Обидва очолюють республіканці — сенатор Чак Ґраслі від Айови та сенатор Майк Крапо від Айдахо, які переважно уникали конфлікту з Білим домом. Окремі законодавці, такі як Шифф, можуть розслідувати справи за допомогою особистого офісу, хоча такі розслідування не мають повноважень викликати суд.

Сенатор Тіна Сміт з Міннесоти, відповідаючи на запитання TIME, чи слід розслідувати Трампа щодо можливого маніпулювання ринком, сказала: "Це чудове питання. Він, безумовно, мав багато чого отримати. Я про це не думала".

Раніше 9 квітня конгресмен Стівен Хорсфорд, демократ від Невади, був одним із перших, хто засумнівався, чи була пауза в тарифах пов’язана з маніпулюванням ринком, оскільки новина з’явилася в середині гарячих слухань з торговим представником Трампа Джеймісоном Гріром, який рішуче захищав тарифи.

Реакція ринку на рішення Трампа була швидкою та ейфоричною. Акції підскочили більш ніж на 7% за кілька хвилин після оголошення, зрештою зросли більш ніж на 9%. Дохідність облігацій, яка зростала на тлі побоювань економічного спаду, знизилася. Ціни на нафту, які також падали, відновилися.

Сенатор від Каліфорнії довгий час був одним із найзапекліших критиків Трампа. Він був провідним прокурором у першому судовому процесі щодо імпічменту Трампа та центральною фігурою у відповіді Конгресу на розслідування Міністерства юстиції щодо Росії.

Хоча він не ініціював у 2017 році розслідування Конгресом щодо зв’язків Трампа з Росією, Шифф став найгучнішим демократом у комітеті, попереджаючи про пошану Трампа до автократичних лідерів. Пізніше Палата представників під керівництвом республіканців засудила Шиффа за його коментарі під час розслідування.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?