За інформацією західних журналістів, росіяни підробили відео засідання Радбезу ООН, аби проховати власний провал під час обговорення щодо примусової депортації українських дітей до РФ.
Джерело: Twitter журналістки CBS News в ООН Памели Фальк
Росія оприлюднила перероблене відео засідання Радбезу ООН
За інформацією кореспондента CBS News, у відео можна побачити, що під час виступу російської уповноваженої з прав дітей в ООН Марії Львової-Бєлової, яка розповідала, що вивезення українських дітей до Росії відбувалось нібито у цілях їхньої безпеки, представники США, Великобританії, Албанії та Мальти просто вийшли з залу.
Однак росіяни оприлюднили власну версію відео, за якою, їхню представницю нібито уважно вислухали, а момент покидання зали Радбезу представниками США, Великобританії, Албанії та Мальти просто вирізали.
Львова-Бєлова долучалась до засідання онлайн, адже у разі в'їзду за межі РФ може бути арештована.
Політик з Естонії розповів про поїздку в окупований Маріуполь
Кандидат в депутати від правої естонської партії EKRE Андрес Райд заяви про візит до окупованого росіянами Маріуполя.
За його словами, він нібито не побачив доказів викрадення росіянами українських дітей, у чому Росію звинувачує міжнародна спільнота та власне Україна.
Політик заявив, що відвідав кілька міст на Донеччині і серед них Маріуполь, аби дізнатись інформацію про викрадення дітей.
Перебуваючи на місці, стає цілком зрозуміло, що нам в основному розповідали зовсім інше. Справді, про одного було відомо, що він виїхав через Естонію кудись в Європу, а куди – невідомо, але в будь-якому випадку виїхав. І з дітьми так само, - заявив Райд.
Він заявив, що значна кількість людей через війну виїжджає до Росії, де в них є родичі.
А друге питання – в тому, навіщо комусь зі "звільнених українських територій" кудись їхати? Навпаки, ті, хто виїхав, можуть просто повернутись на "звільнену територію", – каже естонський політик, далі розповідаючи про свій візит до школи, де "добре вбрані діти вчились танцювати вальс для випускного, - підкреслює Райс.
Пізніше в інтерв’ю Райс також згадає, що отримував "дозвіл" на в’їзд до окупованої Росією Донецької області п’ять місяців, і висловить сподівання, що такі поїздки естонських журналістів, як здійснена ним, відбудуться в майбутньому.
Голова EKRE Хенн Пилуаас заявив, що не знав про поїздку члена партії до Маріуполя, й пообіцяв, що це питання буде обговорене всередині політсили.
Читайте також:
Китай відхрестився від "безмежної дружби" з Росією — ISW;
Не лише "мирний" план. Про що домовилися Путін та Сі Цзіньпін
Рада ухвалила закон про обовʼязкові іспити для отримання громадянства Україн