Єгипет відмовився постачати зброю РФ і перейшов на бік України — витік даних
Категорія
Світ
Дата публікації

Єгипет відмовився постачати зброю РФ і перейшов на бік України — витік даних

Єгипет відмовився постачати зброю РФ і перейшов на бік України — витік даних
Джерело:  online.ua

Влада Єгипета відмовилася від плану таємного постачання ракет армії РФ й натомість вирішила виробляти артилерійські боєприпаси для Збройних сил України. Варто зазначити, що це сталося після переговорів з американськими політиками.

Джерело:  The Washington Post  з посиланням злиті у мережі секретні документи Пентагона

Єгипет відмовився від допомоги Росії у війні проти України

Журналісти дізналися про те, що глава Єгипту Абдель Фатах Ас-Сісі ще в лютому запропонував своїй команді постачати армії РФ до 40 тис 122-мм ракет Sakr-45, які можуть бути використані в російських РСЗВ.

Президент країни також наказав своїм підлеглим тримати проєкт в таємниці, оскільки боявся спровокувати гнів західних країн.

Однак зі злитих у мережу документів Пентагону стало відомо, що на початку березня Ас-Сісі відмовився від планів постачання зброї РФ.

Це сталося зокрема й тому, що Єгипет отримує понад 1 мільярд доларів на рік у вигляді військової допомоги від США, а Штати, як відомо, залишаються найпотужнішим союзником України у цій війні.

Єгипет вирішив допомагати Україні 

Окрім того, в документах зазначається, що Єгипет уже погодився на продаж артилерійських снарядів калібру 152 мм і 155 мм США для передачі Україні.

Вашингтон намагався заручитися новими прихильниками – і вкрай необхідними боєприпасами – для боротьби Києва з російськими військами. Єгипет мав намір використати свої можливості з виробництва зброї для України як "важіль" для отримання передової американської військової продукції.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Келлог оцінив хід переговорів США та України

Келлог
Джерело:  The Times

На переконання спецпредставника президента США щодо України Кіта Келлога, відновлення переговорів між Україною та США щодо угоди про копалини є позитивним сигналом.

Головні тези:

  • Остаточне рішення щодо угоди буде ухвалювати Верховна Рада України.
  • Ніхто наразі не знає, які саме корисні копалини доступні в Україні, і яка їхня вартість.

Київ та Вашингтон все ще намагаються домовитися

Як стверджує Кіт Келлог, відносини України та США врешті-решт "повернулися на правильний шлях".

Це підтверджує прибуття до Вашингтона технічної групи українських посадовців для обговорення угоди, яка має на меті надати Америці значний доступ до величезних запасів критично важливих корисних копалин в Україні.

Спецпредставник Трампа звернув увагу на те, що американські чиновники недооцінили те, що було пов'язано із забезпеченням цієї угоди.

Це не просте "так" чи "ні". Люди насправді не розуміли процес так добре, як мали б.

Кіт Келлог

Кіт Келлог

Спецпредставник президента США щодо України

На цьому тлі він також нагадав, що фінальне рішення у цьому питанні буде ухвалювати Верховна Рада України.

За словами Келлога, Білий дім чудово усвідомлює, що "ніхто не знає", які саме корисні копалини доступні в Україні, і яка їхня вартість.

Що важливо розуміти, востаннє геологічну розвідку проводили ще за часів існування Радянського Союзу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?