Шанси людства врятуватися від глобальної кліматичної катастрофи оцінили в один відсоток
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Шанси людства врятуватися від глобальної кліматичної катастрофи оцінили в один відсоток

Шанси людства врятуватися від глобальної кліматичної катастрофи оцінили в один відсоток
Джерело:  online.ua

Людство неспроможне врятуватися від руйнівних наслідків глобального потепління. До таких висновків дійшли фахівці аналітичного центру Chatham House.

Джерело: Chatham House.

У доповіді організації зазначається, що за нинішньої швидкості скорочення викидів вуглецю шанс уникнути подальших катастрофічних наслідків мізерно малий.

Дослідники оцінили представлені державами національні плани із декарбонізації та визнали їх неефективними для досягнення цілей Паризької угоди. На думку аналітиків, навіть за умови їх виконання, запобігання зростанню середньої температури вище 1,5 градуса Цельсія відносно доіндустріального рівня неможливе - ймовірність такого результату менша одного відсотка. Зупинити нагрівання повітря на позначці в два градуси Цельсія теж практично нереально - шанс на успіх менше п'яти відсотків. Якщо ж країни відступлять від цілей щодо викидів, експерти не виключають зростання середньої температури вище п'яти градусів Цельсія.

Наслідки глобального потепління

Зазначається, що при недостатньому стримуванні кліматичної кризи людство відчує її катастрофічні наслідки вже в найближчі 20-30 років. Засуха майже на третину скоротить урожай основних сільськогосподарських культур і посилить продовольчу кризу. Крім того, почастішають лісові пожежі, повені, урагани та інші природні катаклізми, які змусять людей мігрувати до більш безпечних районів. Аналітики вважають, що значно зросте і смертність – більше людей буде вмирати від аномально високих температур, нестачі їжі, води та неприйнятних гігієнічних умов.

І все-таки надія в жителів планети є. Прискорити темпи декарбонізації, на думку Chatham House, допоможуть амбітні плани урядів, які передбачають збільшення інвестицій у безвуглецеві технології – відновлювану енергетику, системи уловлювання та зберігання викидів, відновлення природних екосистем тощо. Це дозволить зробити чисту енергію дешевшою та зменшити шкідливий вплив на клімат до 2030 року.

Читайте також:

  • Перша країна в світі зіткнулася з масштабним голодом через зміни клімату.

  • ООН попередила про стрімке погіршення ситуації з кліматом.

  • Зникнення міст, посухи і лісові пожежі – експерти дали прогноз щодо зміни клімату в України.

Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія запропонувала Європі створити власну команду для переговорів щодо України

Фінляндія
Джерело:  France 24

Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.

Головні тези:

  • Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
  • Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.

Стубб зробив пропозицію Європі щодо України

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.

Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.

Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.

На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?