Сирія розірвала дипломатичні відносини з Україною
Категорія
Світ
Дата публікації

Сирія розірвала дипломатичні відносини з Україною

Сирія розірвала дипломатичні відносини з Україною
Джерело:  online.ua

20 липня влада Сирії офіційно заявила про розрив дипломатичних відносин з Україною після відповідного рішення команди глави держави Володимира Зеленського.

Джерело:  SANA

Сирія вирішила розірвати дипломатичні відносини з Україною

Сирійська Арабська Республіка ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з Україною відповідно до принципу взаємності та у відповідь на українське рішення уряду з цього приводу, - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Сирії.

Окрім того, команда Башара Асада почала скаржитися, що Кабінет міністрів України практично розірвав відносини із Сирією ще 3 роки тому, "коли він відмовив у продовженні резидентських віз сирійським дипломатам, які працюють у сирійському посольстві в Києві".

Як уже згадувалося раніше, ще 30 червня офіційний Київ заявив, що розриває дипломатичні відносини з Сирією, запроваджує торговельне ембарго та інші економічні санкції щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

Башар Асад (фото — wikipedia.org)

Що важливо розуміти, це рішення прийняли після визнання Дамаском "незалежності" окупованих Росією території Луганської та Донецької областей.

Окрім того, як відомо, у зв’язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська влада вирішила закрити посольство України в Дамаску ще 6 років тому, а також у 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців в Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа. Безпрецедентне падіння фінансових ринків світу продовжується

ринок
Джерело:  Bloomberg

Катастрофа на фінансових ринках, спровокована тарифами президента США Дональда Трампа, продовжилася 7 квітня. Азійські акції обвалилися з відкриття торгів, а ф'ючерси на акції в США показали, що втрата 5 трлн дол минулого тижня — це не межа.

Головні тези:

  • Падіння фінансових ринків світу спровоковане тарифною політикою Трампа.
  • 7 квітня індекс MSCI Asia Pacific впав на 7,9%, що є найбільшим за останні 10 років.
  • Інвестори шукають безпечних притулків через стрімке падіння ринків світу.

Стрімке падіння фінансових ринків світу продовжилося 7 квітня

Індекс MSCI Asia Pacific впав на 7,9%, що є найбільшим падінням з жовтня 2008 року. Це сталося після того, як Трамп різко висловився про свою тарифну політику. Президент США запропонував журналістам у неділю ввечері "забути про ринки на секунду".

Я не хочу, щоб щось пішло не так, але іноді доводиться приймати ліки, щоб щось виправити.

На багатьох азійських ринках почалася паніка. Ключовий показник китайських акцій у Гонконзі впав більш ніж на 9%. Ієна різко зросла, оскільки інвестори шукали безпечних притулків, а нафта марки Brent впала більш ніж на 4%. Ф'ючерси на Nasdaq впали більш ніж на 4%.

Після відкриття ринків після вихідних фондовий індекс Тайваню впав на 9,8%, що стало найбільшим падінням за всю історію. Ф'ючерси на японські акції були ненадовго припинені через спрацьовування автоматичного вимикача, тоді як акції Nintendo і Sony впали більш ніж на 10%.

Занепокоєння інвесторів сягнуло піка, коли Трамп ясно дав зрозуміти, що, на відміну від попередніх фінансових криз, уряд США не поспішає їм на допомогу, а Китай заявив, що запровадить відповідні мита проти США.

Поки тривали хвилювання на ринках, деякі близькі до Трампа люди закликали його переглянути свої плани перед крайнім терміном 9 квітня для набрання чинності мит у відповідь.

Я твердо переконаний, що введення мит 9 квітня проти всього світу, які значно перевищують ті, що стягуються з нас, є помилкою, — написав мільярдер Білл Екман, засновник хедж-фонду Pershing Square і ключовий прихильник Трампа.

У своєму пості Екман написав, що Трамп не "непогрішний", і закликав до 90-денного відтермінування введення мит.

Це не те, за що ми голосували, — написав він в окремому пості.

Масштабний розпродаж посилив і без того побоювання з приводу глобальної рецесії та збільшив очікування того, що ФРС США спробує відреагувати.

Ми оцінюємо ймовірність рецесії в економіці США в 50%, — написали стратеги TD, включно з Оскаром Муньйосом, у замітці від 6 квітня. Вони додали, що переносять свої очікування зниження ставки ФРС з липня на червень.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?