Скільки ракет випустила РФ по Україні з лютого 2022 року — дані СтратКому
Категорія
Україна
Дата публікації

Скільки ракет випустила РФ по Україні з лютого 2022 року — дані СтратКому

СтратКом ЗСУ
ракета

Близько 7400 ракет різних типів Росія запустила по Україні за час широкомасштабного вторгнення, з 24 лютого 2022 року.

Скільки ракет випустила РФ по Україні з лютого 2022 року

Третину з цієї кількості становили ракети С-300 та С-400. Близько 900 штук - балістичні ракети "Іскандер-М". Ракет "Кинджал" використали вже 48 штук, - йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними військових, Росія атакувала Україну близько 3700 ударними БПЛА “Шахед”. Із них Сили оборони знищили близько 2900.

Ракетні удари РФ по Україні

Росія застосувала усі види своєї ракетної зброї, завдаючи удари по Україні. За даними української розвідки на початок листопада 2023 року, у Росії в запасах є було приблизно 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня, які можуть вражати об'єкти на відстань понад 350 кілометрів.

За словами представника ГУР Андрій Юсова, росіяни продовжують виробляти ракети для ударів по Україні, однак не можуть повернутись до рівня тих запасів, які в них були до початку повномасштабного вторгнення. Наприклад, в жовтні 2023 року окупантам вдалось випустити близько 115 високоточних ракет з дальністю у понад 350 кілометрів. Також в Росії не припиняється модернізація ракет Х-22.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?