Станом на 2020 рік неофіційне працевлаштування лишається популярним серед українців явищем. Згідно з останніми даними Служби державної статистики, приблизно п'ята частина населення працює саме таким чином. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "ТСН".
За даними Держстату, кількість українців віком від 15 до 70 років, які працюють без офіційного оформлення, сягнуло за останні три місяці 3,5 мільйона.
Загалом в Україні працюють, як вважається, близько 17 мільйонів людей. Найбільш поширене неофіційне працевлаштування серед мешканців сіл та населених пунктів. Частка таких випадків сягає 1,8 мільйона.
Відомо, що з січня до березня 2020 року приблизно 3,4 мільйона громадян України працювали з неофіційним влаштуванням. Частка жінок та чоловіків серед них сягала 1,35 мільйона та понад 2 мільйони відповідно.
Нагадаємо, в Україні ухвалили новий Трудовий кодекс. Згідно з його положеннями, робітники можуть мати електронну трудову книжку. Рішення про цифровізацію цих процесів ухвалили наприкінці листопада 2019 року.
Минулого грудня нардепи Верховної Ради підтримали зміни у покарання працедавців за неофіційне працевлаштування робітників. Наразі штрафи за таке порушення трохи зменшили. За неоформлення трудового договору організації доведеться сплатити десятикратний розмір мінімальної української зарплати.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Україні триває пенсійна реформа, в рамках якої пенсіонерам приготували новий сюрприз. Тепер для призначення пенсії по досягненню відповідного віку громадянам не потрібно звертатися безпосередньо до органів ПФУ — виплати будуть призначати автоматично. Така послуга почала працювати вже з 1 липня 2020 року.