Смог над Києвом: з'явилися ефектне відео і коментар Кличка
Керівник Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко розповів про заходи, яких вживає влада столиці, зважаючи на погодні умови і смог над Києвом Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу КМДА. За словами Кличка, в Києві через погодні умови і високий рівень забрудненості атмосферного повітря обмежено в'їзд вантажного транспорту. "Київавтодор" і комунальні служби районів забезпечують щоденний полив автодоріг, прибудинкових територій і зелених зон. Це потрібно робити і надалі і інформувати людей про всі заходи", - зазначив Кличко. Також в мережі з'явився ефектний відеозапис смогу, який огорнув Київ кілька днів тому. Відео димки над столицею опублікувало Громадське ТБ в Facebook.
У болгарській Софії 6 квітня завершився перший етап Кубка світу з художньої гімнастики сезону-2025. На етапі збірна України завоювала чотири нагороди — усі на рахунку Таїсії Онофрійчук.
Головні тези:
Таїсія Онофрійчук стала головною героїнею першого етапу Кубка світу з художньої гімнастики, виборовши три золоті медалі та одне срібло.
Українська збірна у складі Таїсії Онофрійчук та інших спортсменок показала вражаючі результати у різних видах вправ.
Таїсія Онофрійчук перемогла у вправах зі стрічко та булавами, а також посіла друге місце у вправах з обручем на етапі Кубка світу.
Українка Онофрійчук тріумфувала на етапі КС-2025 з художньої гімнастики
До заявки України на Кубку світу у Болгарії в індивідуальних вправах увійшли дві спортсменки: Таїсія Онофрійчук та Поліна Каріка. У команді Україну представили Поліна Городнича, Валерія Перемета, Кіра Ширікіна, Надія Юріна, Олександра Ющак.
У перший день змагань українська художня гімнастка Таїсія Онофрійчук здобула дебютне "золото" на рівні Кубка світу — тріумфувала у багатоборстві.
Змагання продовжились фіналами у команді та особистих дисциплінах в окремих видах, де українки вибороли ще три нагороди.
Онофрійчук здобула "золото" у вправах зі стрічкою, набравши за свій виступ 27.450 балів. Найближчу переслідувачку — полячку Ліліану Левінську — українка випередила на 0.450 бала. Довершила подіум американка Рін Кіз із результатом 26.950.
Вправи з булавами став єдиним фіналом в окремих видах, де Україну представили дві гімнастки. Поліна Каріка набрала за свій виступ 26.850 балів та зупинилась за крок від подіуму — посіла четверте місце. Натомість Онофрійчук стала чемпіонкою у вправах з булавами із результатом 28.900 балів.
До трьох золотих нагород Онофрійчук додала також одне "срібло" етапу: фінішувала другою у вправах з обручем, заробивши 28.850 балів. Від чемпіонки Стіляни Ніколової з Болгарії українку відділили лише 0.65 бали.
Вправи з м'ячем — єдина дисципліна, в якій Таїсія не здобула медалі. Онофрійчук посіла п'яту сходинку із результатом 26.400 балів. "Золото" дисципліни забрала Ніколова, обійшовши українку на 2.55 бали.
Другий етап Кубка світу з художньої гімнастики відбудеться 18-20 квітня в азербайджанському Баку.
Очільник Білого дому Дональд Трамп може припуститися "історичної помилки", якщо він та його команда визнають претензії російського диктатора Володимира Путіна на Крим та інші окуповані території України.
Головні тези:
Визнання українських кордонів та відмова від визнання анексії Криму вкрай важливі для збереження міжнародного правопорядку.
Польща розраховує на те, що адміністрація Трампа не припуститься цієї історичної помилки.
У Польщі закликають Трампа ухвалювати правильні рішення
З заявою з цього приводу виступив очільник польської Ради зі співпраці з Україною, яка консультує уряд Дональда Туска щодо питання України.
Він звернув увагу на те, що для Польщі та решти Центральної Європи буде перетнута "червона лінія", якщо Росії дозволять юридично визнати своїми окуповані території України.
За словами Коваля, не можна ігнорувати очевидну різницю між "тимчасовими рішеннями" щодо припинення вогню на фронті та виконанням російських очікувань.
Він також наголосив, що якщо це створить прецедент, який дозволить кремлівському правителю Владіміру Путіну розширювати "імперську Росію", то "це буде жахливо".
Росія після розпаду Радянського Союзу визнала Україну з її кордонами, включаючи Крим і Донбас, і це є основою норм міжнародного права. Міжнародно-правові гарантії кордонів у Центральній Європі також є одними з головних гарантій збереження миру в цьому регіоні, як свідчить наш історичний досвід, — додав Коваль.