Соціолог назвав чотири речі, які стали більше цінувати українці
Категорія
Культура
Дата публікації

Соціолог назвав чотири речі, які стали більше цінувати українці

Соціолог назвав чотири речі, які стали більше цінувати українці
Джерело:  online.ua

Соціолог, заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха вважає, що після Майдану цінності українців стали поступово змінюватися, і тепер громадяни стали більше цінувати демократичний розвиток країни, участь в діяльності політичних партій або громадських організацій, можливість заняття бізнесом і можливість критики владних структур.


Про це Головаха сказав в інтерв'ю ONLINE.UA.


За його словами, ще з радянських часів у людей були інші пріоритети.


"Майдани поступово сприяють зміні цінностей. Наприклад, є дослідження того, що найважливіше для наших громадян. Визначальні цінності в ієрархії українців - міцна сім'я, матеріальний добробут, благополуччя дітей і створення в суспільстві рівних можливостей для всіх. Це цінності домінанту ще з радянських часів", - зазначив соціолог.


Ті цінності, які поступово формуються в суспільстві після Майдану, за радянських часів були на останніх місцях.


"Але набирають ваги такі цінності, як демократичний розвиток країни, участь в діяльності політичних партій або громадських організацій, можливість заняття бізнесом і можливість критики владних структур. Ці цінності ще на початку 1990-х років були на останніх місцях. За п'ятибальною шкалою вони коливалися в діапазоні від 2 до 3, тоді як здоров'я - 4.8. За 25 років через поступові зміни маємо зростання таких цінностей, як діяльність політичних партій - до 3.1, а не 1.8, як це було в 1990-х роках. Демократичний розвиток був 2.7, а зараз - 3.8. можливість підприємницької ініціативи в 1990-х - 3.3, а зараз - 4. можливість критики рішень владних структур. Було 3, а зараз - 3.8 ", - сказав Головаха.


"Є істотні зміни, хоча і недостатні. Тому що ці цінності мають наближатися до цінностей особистого добробуту", - додав він.



Повний текст  інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: Є одна річ, від якої залежить майбутнє України - соціолог Євген Головаха.

Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка Брикіна потрапила у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

Брикіна
Джерело:  Champion

Ангеліна Брикіна кваліфікувалась у фінал чемпіонату світу з лижної акробатики, який відбувається у швейцарському Енгадіні.

Головні тези:

  • Ангеліна Брикіна пройшла до фіналу ЧС-2025 з лижної акробатики, показавши вражаючі навички та високий результат за перший стрибок.
  • Оксана Яцюк також взяла участь у змаганні, однак не змогла увійти до фінальної частини, посівши 14-те місце. 

Брикіна кваліфікувалася у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

За свій перший стрибок українка отримала 82.21 бали, що дозволило їй посісти дев'яте місце. Інша наша представниця, Оксана Яцюк, отримала 71.81 бал.

Другим стрибком спортсменки не змогли покращити свої результати, тож до фінальної частини турніру пробилась лише Брикіна, а Яцюк стала 14-ю.

Зазначимо, що для 18-річної Оксани це перший чемпіонат світу на дорослому рівні.

Фінальний етап змагань відбудеться у неділю, 30 березня, о 15:00 за київським часом.

Напередодні українські лижні акробати стали срібними призерами чемпіонату світу в командних змаганнях.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?