Соціолог, заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха вважає, що після Майдану цінності українців стали поступово змінюватися, і тепер громадяни стали більше цінувати демократичний розвиток країни, участь в діяльності політичних партій або громадських організацій, можливість заняття бізнесом і можливість критики владних структур.
Про це Головаха сказав в інтерв'ю ONLINE.UA.
За його словами, ще з радянських часів у людей були інші пріоритети.
"Майдани поступово сприяють зміні цінностей. Наприклад, є дослідження того, що найважливіше для наших громадян. Визначальні цінності в ієрархії українців - міцна сім'я, матеріальний добробут, благополуччя дітей і створення в суспільстві рівних можливостей для всіх. Це цінності домінанту ще з радянських часів", - зазначив соціолог.
Ті цінності, які поступово формуються в суспільстві після Майдану, за радянських часів були на останніх місцях.
"Але набирають ваги такі цінності, як демократичний розвиток країни, участь в діяльності політичних партій або громадських організацій, можливість заняття бізнесом і можливість критики владних структур. Ці цінності ще на початку 1990-х років були на останніх місцях. За п'ятибальною шкалою вони коливалися в діапазоні від 2 до 3, тоді як здоров'я - 4.8. За 25 років через поступові зміни маємо зростання таких цінностей, як діяльність політичних партій - до 3.1, а не 1.8, як це було в 1990-х роках. Демократичний розвиток був 2.7, а зараз - 3.8. можливість підприємницької ініціативи в 1990-х - 3.3, а зараз - 4. можливість критики рішень владних структур. Було 3, а зараз - 3.8 ", - сказав Головаха.
"Є істотні зміни, хоча і недостатні. Тому що ці цінності мають наближатися до цінностей особистого добробуту", - додав він.
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: Є одна річ, від якої залежить майбутнє України - соціолог Євген Головаха.