Провідні компанії світу відмовляються від Zoom — що не так з мегапопулярним застосунком
Категорія
Технології
Дата публікації

Провідні компанії світу відмовляються від Zoom — що не так з мегапопулярним застосунком

Провідні компанії світу відмовляються від Zoom — що не так з мегапопулярним застосунком
Джерело:  online.ua

Керівництво компанії SpaceX, яку заснував Ілон Маск, заборонило своїм співробітникам користуватися застосунком Zoom для відеозв'язку під час роботи. Це непоодинокий випадок, коли провідні компанії світу відмовляються використовувати цей застосунок з причин його технічних вразливостей та наявності у ньому сумнівних функцій, які працюють автоматично без згоди користувача. Про це повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на агентство Reuters.

Згідно з оприлюдненим листом від керівництва SpaceX, згаданому застосунку Zoom бракує захищеності. Говориться про необхідність видалити його моментально після отримання повідомлення, оскільки подальше використання Zoom може призвести до витоку конфіденційних даних.

У Zoom виявлено з десяток нових вразливостей і сумнівних функцій: автоматичне встановлення на комп'ютер без згоди користувача, автоматичне додавання до контактів сторонніх осіб, віддалене отримання рута під macOS, автоматичне перетворення шляхів до файлів у клікабельні посилання.

Також днями кілька тисяч записів відеодзвінків виявилися у мережі у відкритому доступі на YouTube та Vimeo, що ставить під сумнів конфіденційність мільйонів користувачів. Як вони туди потрапили ніхто пояснити поки не може, однак люди, які робили ці записи стверджують, що нікуди їх не завантажували, а просто записали та зберегли на сервері застосунку.

"Ми розуміємо, що багато з вас користувалися цим застосунком (ред. - Zoom) для проведення конференцій та зборів. Будь ласка, знайдіть інші варіанти для зв'язку - електронну пошту, текстові повідомлення чи телефон", — звертається керівництво SpaceX.

Цікаво, що популярність Zoom зросла у багато разів після того, як люди потрапили у карантин - через пандемію COVID-19. Його навіть використовують іноземні уряди, зокрема - міністри під керівництвом прем'єра Великої Британії Бориса Джонсона.

Наразі кількість користувачів Zoom становить близько 200 мільйонів. Не дивно - Zoom дозволяв об'єднати в одній "кімнаті" до 100 людей.

У чому проблема?

Американське ФБР нещодавно оголосило про кілька випадків зламу застосунку під час відеозв'язку. Один з них — підключення до дистанційного шкільного заняття. Феномен зламу вже отримав назву zoombombing.

За відомостями видання The Intercept, Zoom не користується наскрізним шифруванням. Цей метод дає доступ до матеріалів конференції виключно її учасникам. Розробники напередодні стверджували, що ввели цей механізм, однак це не підтвердили.

Окремі видання додали також, що програма може підключатися до камери навіть після видалення та збирати дані про інші програми на macOS. Представники Zoom стверджують, що проблема сталася через брак порозуміння. Вони нібито мають власне розуміння терміну "наскрізне шифрування".

"У зв'язку з нещодавньою зацікавленістю у нашому методі шифрування ми хочемо почати з вибачень за непорозуміння, яке виникло через те, що ми презентували Zoom як програму, яка може користуватись наскрізним шифруванням під час відеоконференцій. Zoom завжди намагався користуватися шифруванням для захисту контенту в усіх випадках - у цьому сенсі ми користувалися терміном "наскрізне шифрування", — пояснила компанія-розробник.

Як забезпечити зв'язок із аудиторією під час карантину?

Організувати онлайн-трансляцію професійно.

Для комунікації між співробітниками чи друзями популярних застосунків та сервісів може бути цілком достатньо. Коли ж мова йде про якісну "картинку", можливість виводити у трансляцію відеоролики та презентації, титрувати спікерів та одночасно стрімити на декілька платформ — необхідна професійна техніка та досвідчена команда.

ONLINE.UA LIVE — це:

  • досвідчена команда із власною професійною телевізійною технікою;

  • доступні трансляції від 1 до 8 камер і більше;

  • FullHD-трансляція на 6 платформ/каналів одночасно (Facebook, YouTube, Twitch,...), із можливістю розширення;

  • ми забезпечимо супутниковий інтернет, якщо прямого підключення немає;

  • підтримка заходів у медіа — завдяки новинному ресурсу online.ua із щомісячним охопленням близько 3 000 000 користувачів на місяць;

  • можливість прямої трансляції у закритому форматі за попередньою реєстрацією;

  • відеоматеріали високої якості з кожної камери прямого ефіру будуть доступні для подальшого відео-монтажу.

Дізнайтеся більше про можливості прямих трансляцій з ONLINE.UA LIVE за посиланням. Команда ONLINE.UA LIVE допоможе вам трансформувати вашу офлайн-подію у пряму трансляцію.

Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія запропонувала Європі створити власну команду для переговорів щодо України

Фінляндія
Джерело:  France 24

Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.

Головні тези:

  • Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
  • Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.

Стубб зробив пропозицію Європі щодо України

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.

Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.

Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.

На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?