США знайшли спосіб прискорити вихід європейських банків з Росії
Категорія
Економіка
Дата публікації

США знайшли спосіб прискорити вихід європейських банків з Росії

ЄЦБ
Джерело:  Bloomberg

Згідно з даними Bloomberg, Європейський центральний банк (ЄЦБ) почав вимагати, що банки швидше вийшли з російського ринку, адже боїться потужних санкцій з боку США.

США намагаються вплинути на європейські банки, які досі працюють в Росії

Минуло уже понад два роки повномасштабної російсько-української війни, однак, попри це, великі європейські кредитори продовжують свою діяльність у країні-агресорці РФ, хоча давно обіцяли її припинити.

Що важливо розуміти, загальна кількість керівників п’яти банків Європейського Союзу з найбільшими операціями в Росії впала лише на 3% після вторгнення, а прибутки зросли приблизно втричі завдяки високим процентним ставкам.

Просто зараз Європейський центральний банк намагається зробити все можливе, щоб прискорити вихід тих банків, які досі працюють у РФ.

Згідно з даними журналістів, одна з головних причин активізації тиску ЄЦБ полягає в тому, що США почали погрожувати банкам-порушникам потужними санкціями та великими штрафами.

Європейські банки у РФ — що насправді відбувається

Як вдалося дізнатися журналістам, Raiffeisen, який запевняє, що "суттєво скоротив свою діяльність у Росії", де-факто збільшив кількість свого персоналу у країні-агресорці РФ на 7% — до майже 10 тис.

Угорський OTP Bank є одним із небагатьох кредиторів ЄС, які виводять гроші з країни.

За словами представників компанії, вони, мовляв, повністю дотримуються санкцій і хочуть піти з ринку, але російські регулятори ускладнюють продаж підрозділу за справедливою ціною.

Італійська UniCredit SpA працює в Росії через дочірню компанію з приблизно 3100 співробітниками та понад 50 філіями. Міланський банк каже, що з 2022 року відклав понад 800 млн євро на покриття дефолтів у Росії та скоротив свій кредитний портфель на дві третини.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Що приховує зворотний бік Місяця — нові дані вчених

Місяць
Джерело:  Nature

Завдяки китайській місії “Чан’е-6” вдалося дізнатися, що запаси води на зворотному боці Місяця значно менші, ніж на видимій з Землі. На переконання науковців, ця різниця може вказувати на відмінності порід під поверхнями різних півкуль супутника нашої планети.

Головні тези:

  • Зразки, які отримала “Чан’е-6” є поки єдиними доступними науковцям зразками зі зворотного боку Місяця.
  • Наразі науковці змогли визначити вік вулканів супутника та знайти породи з інших тіл.

Зворотний бік Місяця виявився більш зневодненим, ніж вважалося

Одна з головних цілей планетологів — краще зрозуміти етапи еволюції Місяця.

Вони продовжують аналізувати гіпотезу його походження внаслідок гігантського зіткнення космічних тіл.

Щоб визначити вміст води у місячних зразках, науковці використовували методи аналізу ізотопного складу води в апатитах, які є частиною базальтів, утворених в результаті плавлення мантії. Так виявилося, що води на кожен грам дослідженого зразка припадає близько 1,5 мікрограма.

Варто звернути увагу на те, що на кожен грам зразка з видимого боку Місяця припадає до 200 мікрограмів води.

Те, як різниться рельєф Місяця на обох його півкулях, вказуючи на різні еволюційні процеси, так і вміст води може це відображати.

Вчені розраховують на те, що завдяки виявленим слідами води зможуть визначити, як зіткнення, у якому виник Місяць, вплинуло на хімічний склад супутника та його характеристики.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?