У Сполучених Штатах почалась реєстрація на імміграційну лотерею для отримання грін-карт, які надають право на працевлаштування в країні. Рішення про її відновлення прийняли в Адміністрації президента Джо Байдена.
Джерело: "Голос Америки"
Конгрес США дозволив видати іммігрантам з усього світу 55 тисяч грін-карт на рік. З метою якісної обробки всіх запитів, реєстрацію вирішили почати задовго до початку фінансового року - в даному випадку 2023.
Варто, однак, зазначити, що затримки в обробці документів одержувачів грін-карт минулих років стали хронічними і спричинили за собою судові позови. Левова частка документів, поданих переможцями лотерей, були прийняті ще за часів адміністрації Дональда Трампа. Тепер право на отримання візи не переноситься на наступний рік, а весь процес повинен бути завершений за 12 місяців.
"Перемога в лотереї не гарантує, що ви отримаєте візу або пройдете співбесіду на отримання візи. Перемога в лотереї просто означає, що людина має право брати участь у програмі отримання імміграційних віз", - уточнив представник Держдепартаменту США.
Нагадаємо, у 2017 році тодішній президент Дональд Трамп оголосив про заборону на в'їзд в США громадянам цілого ряду мусульманських країн. Згодом, у 2020 році Трамп прийняв рішення про призупинення на національному рівні видачі грін-карт. Причиною тоді назвали всесвітню епідемію COVID-19. Згодом його адміністрація оголосила про ліквідацію деяких видів імміграційних віз. Зважаючи на це, тисячі мігрантів, які напередодні отримали право на в’їзд в США з метою працевлаштування, не змогли ним скористатися.
Грін-карта надає право на працевлаштування в США
Грін-карта – це посвідчення особи або так названа ідентифікаційна картка, що підтверджує наявність дозволу на проживання в США людини, що не є громадянином США, але постійно проживає на території США, та надає право працевлаштування на всій території цієї країни.
Наразі основними способами отримання відповідного дозволу для в’їзду в країну залишаються возз'єднання сімей; укладання шлюбу з громадянином США; запрошення на роботу від американського роботодавця; вищезгадана диверсифікаційна візова лотерея.
Особливістю останньої є те, що вона надає можливість отримати візу особам з тих країн світу, рівень імміграції з яких вважається порівняно низьким. Тобто таку карту навряд чи можуть отримати громадяни Мексики, Індії та Філіппін, ці країни наразі вважають лідерами з міграції в США.
Читайте також:
Польща побоюється провокацій на кордоні через навчання "Захід-2021"
Росія перекинула війська в ОРДЛО заради навчань Захід-2021 — штаб ООС
У Путіна нагадали про побоювання через вступ України в НАТО