Суд Нідерландів виніс важливий вирок щодо українського "скіфського золота"
Категорія
Культура
Дата публікації

Суд Нідерландів виніс важливий вирок щодо українського "скіфського золота"

Суд Нідерландів виніс важливий вирок щодо українського "скіфського золота"
Джерело:  online.ua

Верховний суд Нідерландів ухвалив рішення про повернення "скіфського золота" Україні. Воно перебувало в Амстердамі з 2014 року.

Джерело: NOS

 Рішення суду Нідерландів щодо скіфського золота

Кримське золото роками було предметом судової тяганини в Нідерландах, тепер його мають повернути в Україну.

Верховний суд підтвердив рішення Апеляційного суду Амстердама від жовтня 2021 року.

Археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав експонати в оренду від чотирьох музеїв Криму для виставки з лютого по серпень 2014 року.

Коли Росія окупувала півострів у березні, музею стало незрозуміло, кому віддавати об’єкти: музеям окупованого Криму чи Україні.

Тому в музеї вирішили залишити експонати до рішення суду.

Музеї звернулися до Верховного суду, який визнав скарби культурною спадщиною всієї України. Тепер, коли Верховний суд ратифікував це рішення, суперечка нарешті завершилася.

Кримські музеї подали апеляцію на рішення суду, але Верховний суд відхилив цю скаргу.

Що відомо про скіфське золото в Нідерландах

У 2014 році в музеї Алларда Пірсона відбулася виставка « Крим – золото і таємниці Чорного моря».

Виставка містила більш ніж тисячу предметів, переважно золотих, таких як лаковані скриньки, ланцюжки, надгробки та спеціальні камені.

Наприкінці листопада 2014 року кримські музеї розпочали судовий процес проти Музею Алларда Пірсона. На початку січня 2015 року в судову битву вступила і Україна.

Україна каже, що об'єкти є державною власністю і належать Києву, зокрема тому, що мистецькі скарби належать до культурної спадщини країни. Українці також хочуть не дати Росії вивезти цінні речі до Москви чи Санкт-Петербурга.

Кримські музеї стверджують, що ці цінності є культурно-історичною спадщиною Автономної Республіки Крим, оскільки їх там знайшли. Те, що Крим був окупований Росією, цього не змінює, вважають музеї.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Категорія
Світ
Дата публікації

Переможець лотереї EuroMillions зірвав джекпот у 250 млн євро

EuroMillions

Переможець останнього джекпоту панʼєвропейської лотереї EuroMillions виграв приз у розмірі 250 млн євро, що є рекордом для цього розіграшу.

Головні тези:

  • Переможець лотереї EuroMillions зірвав рекордний джекпот у 250 млн євро, що стало найбільшим виграшем в історії цього розіграшу.
  • За правилами лотереї, переможцю надано три роки на забирання грошового призу та можливість залишитися анонімним.
  • Лотерея EuroMillions відбувається кожного вівторка та п'ятниці в дев'яти країнах Європи, включаючи Австрію, де було виграно рекордні 250 млн євро.

Переможець EuroMillions зірвав рекордний джекпот

Про це організатори EuroMillions оголосили 29 березня.

Квиток, який виграв джекпот EuroMillions, розіграний 28 березня, був проданий в Австрії. Це вже двадцятий випадок, коли представник цієї країни виграє головний приз з моменту запуску лотереї у 2004 році, кажуть організатори.

Тепер у переможця є три роки, щоб з'явитися і забрати свої гроші. У EuroMillions не розкриватимуть інформацію про нього, якщо тільки це не зробить сам власник призу.

Рекорд найбільшого виграшу EuroMillions продовжує зростати протягом останніх років, оскільки правила дозволяють збільшувати максимальну суму джекпоту на 10 млн євро щоразу, коли хтось виграє максимальну суму.

Австрія стала місцем двох найбільших виграшів в історії: попередній рекордний приз у 240 мільйонів євро у грудні 2023 року також виграв представник цієї країни.

Тепер джекпот EuroMillions знову стартує з 17 мільйонів євро.

Розіграш EuroMillions відбувається кожного вівторка і п'ятниці в дев'яти країнах Європи. Для виграшу джекпоту власнику квитка потрібно вгадати сім чисел: п’ять звичайних і два "щасливі" (Lucky Star).

Розіграш джекпоту проводиться у дев'яти європейських країнах: Бельгія, Франція, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Ірландія, Австрія, Швейцарія та Люксембург.

У грудні 2022 року 165 жителів бельгійського села спільно виграли в лотерею EuroMillions понад 143 млн євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?