Усуненому главі Державної фіскальної служби Роману Насірову, який раніше раптово "зцілився", заборонили повернутися в лікарню "Феофанія".
Таке рішення прийняв Солом'янський районний суд Києва, який обирає йому запобіжний захід, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНН.
"Нашого клієнта вчора на підставі розписки детектива Клименка забрали з Феофанії. Однак його туди треба повернути, тому що він там перебував у стаціонарі", - заявив суду адвокат Насірова Олександр Лисак.
Також він додав, що прокуратура так і не надала суду докази того, що підозрюваний може брати участь в судовому засіданні.
Читайте також: Насіров "зцілився" і насмішив мережу: з'явилися фото і онлайн-трансляція суду
Лисак запропонував допитати в ході засідання лікаря швидкої, який чергує в залі, про стан здоров'я Насірова.
Прокуратура, в свою чергу, заперечила проти цього клопотання: "Викликає сумнів об'єктивність лікаря, який зараз в залі, тому що в черговий раз викликали швидку і ті ж лікарі прибувають в засідання".
Після цього захист подав клопотання про призначення судово-медичної експертизи за станом Насірова.
Як повідомляв ONLINE.UA, Романа Насірова підозрюють в пособництві втікачеві-нардепу Олександру Онищенку і завданні Україні збитків на суму в близько 2 млрд грн.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації
Очільник Пентагону Гегсет запрошує своїх родичів на закриті зустрічі з іноземними військовими

Міністр оборони США Піт Гегсет брав свою дружину, колишню продюсерку Fox News Дженніфер Гегсет, та рідного брата Філіпа на кілька зустрічей з іноземними військовими колегами, де обговорювалася конфіденційна інформація.
Головні тези:
- Піт Гегсет запрошував свою дружину та брата на зустрічі з іноземними колегами в Пентагоні, порушуючи протокол та викликаючи обурення співробітників.
- Присутність родичів на конфіденційних зустрічах у штаб-квартирі НАТО та в Пентагоні порушила принципи безпеки та викликала негативну реакцію учасників.
- Питання щодо допуску Дженніфер Гегсет до секретної інформації, яка обговорювалася на зустрічах, залишаються відкритими, що створює загрозу для безпеки та довіри.
Гегсет приводить родичів на зустрічі, де обговорюється конфіденційна інформація
Відомо, що Дженніфер Гегсет була присутня на лютневій зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО, під час якої також засідала Контактна група з питань оборони України.
Дружину глави Міноборони США також помітили на зустрічі 6 березня в Пентагоні з міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі та главою Генштабу Британії адміралом Тоні Радакіном.
За словами співрозмовників WSJ, деякі іноземні учасники зустрічей не знали, хто така Дженніфер Гегсет; інші були здивовані її присутністю, але не висловили відкритих заперечень.
Хоча Гегсет має повноваження надати стороннім певний рівень допуску до секретної інформації, яка обговорюється на зустрічах з іноземними колегами, незрозуміло, чи зробив він його для дружини.
Джерела видання в Пентагоні підтвердили, що Дженніфер Гегсет не є співробітницею Міністерства оборони США. А речник Пентагону Шон Парнелл відповів WSJ, що "мені цілком зрозуміло, що ваша історія буде сповнена неточностей і не буде написана добросовісно".
Молодший брат Гегсета Філіп, який продюсує консервативні подкасти й нещодавно став працювати в Міністерстві внутрішньої безпеки США, також супроводжує очільника Пентагону в деяких зустрічах.
Обоє разом їздили до Гуантанамо в лютому, а нині перебувають у турне азійськими союзниками США.
Повідомлення WSJ зʼявилось на тлі підвищеної уваги до ролі Піта Гегсета в чаті в месенджері Signal, де поширювались оперативні дані про військову операцію США в Ємені — і куди був помилково доданий журналіст The Atlantic.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Венс впевнений у дієвості "енергетичного перемир'я" на тлі ударів РФ по газовидобутку України

Віцепрезидент США Джей Ді Венс запевнив, що енергетичне перемир'я між Росією та Україною набуло чинності. Однак цього тижня росіяни завдали удару по газовидобувній інфраструктурі, попри попередні домовленості
Головні тези:
- Енергетичне перемир'я між Росією та Україною набирає чинності, проте російські удари по газовидобувній інфраструктурі порушують угоду.
- Російська атака по газовидобувній інфраструктурі спричинила значні матеріальні збитки та пошкодження громадських будівель.
- США і низка міжнародних партнерів ведуть перемовини з метою урегулювання війни, проте напади Росії постійно загрожують мирному врегулюванню.
Венс вірить у “енергетичне перемир’я” між Україною і Росією
Про це він заявив під час брифінгу на космічній базі Пітуффік у Гренландії.
Відповідаючи на запитання про те, чи погодилися США на умови, озвучені Кремлем для досягнення миру в Чорному морі, включно з можливим зняттям санкцій з російських банків, Венс підкреслив, що в інформаційному просторі шириться безліч фейків.
Деякі з них не зовсім зрозумілі щодо того, про що взагалі йдеться. Але президент (Трамп — ред.) сказав, і я думаю, що він має рацію, що ми відчуваємо себе дуже добре щодо того, що відбувається. Ми довіряємо, але перевіряємо — ми переконуємося, що те, що ми бачимо від однієї сторони, виконується іншою стороною, і навпаки.

Джей Ді Венс
Віцепрезидент США
Венс також зауважив, що ця війна почалася за адміністрації президента Джо Байдена, призвівши до значних людських жертв і руйнувань. Водночас він вважає, що завдяки зусиллям президента Трампа США мають можливість досягти мирного врегулювання.
Президент боротиметься за це щодня, і, звісно, ми будемо тримати вас у курсі подій, оскільки ми продовжуємо досягати прогресу. Якщо ви подивитеся на те, про що ми говорили, то очевидно, що у нас є перемир'я щодо енергетичної інфраструктури. У нас є перемир'я щодо торгівлі в Чорному морі, яке, на мою думку, майже завершене. Як тільки ми досягнемо цього, ми будемо працювати над наступним етапом припинення вогню.
Проте Росія продовжує атакувати енергетичні та газові об’єкти України.
Так, у ніч із 27 на 28 березня Росія завдала удару дронами по Полтавській громаді України, націлившись на склади Українського газовидобування", заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
За його словами, у цих приміщеннях зберігалися запчастини, засоби для ремонту та інші прилади, необхідні для відновлення енергетичних свердловин із видобутку нафти й газу.
Там були складські приміщення підприємства "Укргазвидобування", де зберігалися матеріали й запчастини до бурових установок та інші компоненти для переробки нафти й газу. Атака була здійснена 13 безпілотниками типу "шахед", які летіли роєм в одну точку. Частину з них збили сили ППО, але уламки падали на територію. Пошкоджень зазнали не лише об’єкти "Укргазвидобування", а й інші підприємства, розташовані поблизу, — від вибухової хвилі та уламків.
Також він зазначив, що внаслідок вибухів постраждала і громадська забудова: у деяких будинках зірвало дахи, побило вікна, а також пошкоджено фасади.