Суд виніс нове рішення у справі Гандзюк - що відомо
Категорія
Україна
Дата публікації

Суд виніс нове рішення у справі Гандзюк - що відомо

Суд виніс нове рішення у справі Гандзюк - що відомо
Джерело:  УНН

Голова Херсонської облради Владислав Мангер, один з головних фігурантів справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк, перебуває під вартою. Його арешт продовжили на судовому засіданні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНН.

За словами адвоката фігуранта Дмитра Ільченка, рішення ухвалювали у Печерському районному суді столиці.

"Так, до 11 вересня", - відповів юрист на відповідне питання.

Нагадаємо, раніше у Київському апеляційному суді розглянули ініціативу щодо визволення з під варти Мангера. Було вирішено зберегти його арешт.

Офіс генерального прокурора оголосив про завершення розслідування справи, у якій Мангер виступає підозрюваним. разом з ним у цій кваліфікації проходить Олексій Москаленко-Левін. Водночас 12 червня прокурор підтвердив відновлення досудового розслідування.

Нагадаємо, Катерина Гандзюк стала жертвою нападу у липні 2018 року. Її облили сірчаною кислотою після виходу з під'їзду дому в Херсоні. Після тримісячного лікування активістка померла, це сталося 4 листопада.

Справа розробляється вже за участі третього генпрокурора — Ірини Венедіктової, призначення якої стало приводом для критики. Батько вбитої активістки Віктор Гандзюк у березні звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом не допустити розвалу слідства. Він нагадав про особисту зустріч та обіцянку.

Як повідомляв ONLINE.UA, 20 травня президент країни Володимир Зеленський звернув увагу українців на те, що справа про вбивство журналіста Павла Шеремета не така однозначна, як справа про вбивство активістки Катерини Гандзюк, однак відповідальність за неї несе очільник МВС Арсен Аваков і він повинен з цим обов’язково розібратися.

Категорія
Світ
Дата публікації

У Туреччині сотні тисяч людей вимагають звільнити головного суперника Ердогана — відео

Протести в Туреччині тривають
Джерело:  online.ua

29 березня у Стамбулі велика кількість людей зібралася на мітинг з вимогою звільнити мера міста Екрема Імамоглу. Цю акцію протесту проти дій турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана організувала опозиційна Республіканська народна партія (CHP).

Головні тези:

  • Опозиція вимагає від влади транслювати судовий процес над Імамоглу в прямому етері.
  • Протести є реакцією на свавілля президента Туреччини і його команди.

Протести в Туреччині тривають

Нова демонстрація відбувається під гаслом "Свободу Імамоглу" — вона розпочалася близько 13:00.

Згідно з підрахунками представників ЗМІ, на даний момент до мітингу доєдналися сотні тисяч людей.

Попри це, лідер CHP Озгюр Озель офіційно оголосив про 2,2 мільйона людей, які зібрались на площі в центрі Стамбула.

Під час акції протесту пролунала промова, виголошена за допомогою штучного інтелекту, що відтворював голос Імамоглу.

Вони можуть спробувати зупинити мене, але я вірю у вас, — заявив ШІ голосом мера Стамбула.

На цьому тлі Озель зажадав від Реджепа Таїпа Ердогана, щоб судовий процес над Імамоглу транслювався в прямому етері на державному телеканалі TRT, посилюючи заклики до прозорості.

Нагадаємо, турецькі правоохоронці затримали за однією з кримінальних справ мера Стамбула Екрема Імамоглу, який представляє опозиційну Республіканську народну партію, пізніше його взяли під варту.

Категорія
Світ
Дата публікації

Очільник Пентагону Гегсет запрошує своїх родичів на закриті зустрічі з іноземними військовими

Гегсет
Джерело:  The Wall Street Journal

Міністр оборони США Піт Гегсет брав свою дружину, колишню продюсерку Fox News Дженніфер Гегсет, та рідного брата Філіпа на кілька зустрічей з іноземними військовими колегами, де обговорювалася конфіденційна інформація.

Головні тези:

  • Піт Гегсет запрошував свою дружину та брата на зустрічі з іноземними колегами в Пентагоні, порушуючи протокол та викликаючи обурення співробітників.
  • Присутність родичів на конфіденційних зустрічах у штаб-квартирі НАТО та в Пентагоні порушила принципи безпеки та викликала негативну реакцію учасників.
  • Питання щодо допуску Дженніфер Гегсет до секретної інформації, яка обговорювалася на зустрічах, залишаються відкритими, що створює загрозу для безпеки та довіри.

Гегсет приводить родичів на зустрічі, де обговорюється конфіденційна інформація

Відомо, що Дженніфер Гегсет була присутня на лютневій зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО, під час якої також засідала Контактна група з питань оборони України.

Дружину глави Міноборони США також помітили на зустрічі 6 березня в Пентагоні з міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі та главою Генштабу Британії адміралом Тоні Радакіном.

За словами співрозмовників WSJ, деякі іноземні учасники зустрічей не знали, хто така Дженніфер Гегсет; інші були здивовані її присутністю, але не висловили відкритих заперечень.

Хоча Гегсет має повноваження надати стороннім певний рівень допуску до секретної інформації, яка обговорюється на зустрічах з іноземними колегами, незрозуміло, чи зробив він його для дружини.

Джерела видання в Пентагоні підтвердили, що Дженніфер Гегсет не є співробітницею Міністерства оборони США. А речник Пентагону Шон Парнелл відповів WSJ, що "мені цілком зрозуміло, що ваша історія буде сповнена неточностей і не буде написана добросовісно".

Молодший брат Гегсета Філіп, який продюсує консервативні подкасти й нещодавно став працювати в Міністерстві внутрішньої безпеки США, також супроводжує очільника Пентагону в деяких зустрічах.

Обоє разом їздили до Гуантанамо в лютому, а нині перебувають у турне азійськими союзниками США.

Повідомлення WSJ зʼявилось на тлі підвищеної уваги до ролі Піта Гегсета в чаті в месенджері Signal, де поширювались оперативні дані про військову операцію США в Ємені — і куди був помилково доданий журналіст The Atlantic.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?