Трамп ввів кримінальну відповідальність за допінг. Росія вже готує відповідь
Категорія
Світ
Дата публікації

Трамп ввів кримінальну відповідальність за допінг. Росія вже готує відповідь

Трамп ввів кримінальну відповідальність за допінг. Росія вже готує відповідь
Джерело:  online.ua

Після гучного допінгового скандалу за участю Росії на Олімпіадах минулих років, через який російські спортсмени втратили багатьох медалей, чинний глава США Дональд Трамп вирішив захистити американських спортсменів від міжнародних змов. Він підписав так званий акт Родченкова, який передбачає штраф і тюремне ув'язнення для тих, хто причетний до допінгової змови на міжнародних змаганнях за участю американських спортсменів. Закон передбачає до 10 років в'язниці і 250 тисяч доларів штрафу для кожного порушника, і штраф в розмірі 1 млн доларів, якщо закон порушить група осіб. У Росії вже істерично відреагували на рішення Трампа. Міністр спорту РФ Олег Матицин вимагає негайно розробити заходи, які допоможуть мінімізувати ризики для російських спортсменів. Що передбачає акт Родченкова, який ввів в дію Трамп, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Білого дому.

Закон про боротьбу з допінгом носить ім'я ексдиректора московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, так як саме він повідомив WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство - ред.) про масштабне використання допінгу російськими спортсменами на міжнародних змаганнях, зокрема на Олімпіаді-2014 в Сочі, що підтримувала російська влада. Він передбачає можливість кримінального переслідування з боку США будь-якої людини, якщо вона причетна до допінгових змов на міжнародних змаганнях. Міжнародним, згідно з документом, вважається змагання, в якому бере участь як мінімум один американський і три іноземних спортсмена, і які проводяться відповідно до правил WADA. Закон також передбачає відшкодування збитку для спортсменів, які постраждали через шахрайство з допінгом, і захист інформаторів, які повідомлять про допінгові шахрайства.

Як відомо, Конгрес США ще в 2019 році підтримав акт Родченкова. У листопаді 2020 року його схвалив Сенат. Закон вступив в силу відразу після підписаня Трампом.

Важливо відзначити, що в Кремлі обурилися прийнятим в США законом про боротьбу з допінгом. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська влада стурбована спробами США "поширити свою юрисдикцію на інші країни".

Втім, даний закон критикували і у Всесвітньому антидопінговому агентстві і Міжнародному олімпійському комітеті. Зокрема WADA вважає, що такий закон може підірвати глобальний антидопінговий контроль, адже раніше жодна країна не заявляла, що може притягнути до відповідальності за шахрайство з допінгом на змаганнях за межами своєї території.

Нагадаємо, після допінгового скандалу, який розкрив Родченков, російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх-2018 в Південній Кореї. У 2019 виконавчий комітет WADA на чотири роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних турнірах, включаючи Олімпіадами і чемпіонатами світу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що колишній глава Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ) Ламін Діак зізнався у свідомому приховуванні проб росіян - він розкрив нові факти допінг-скандалу, пов'язаного з російськими атлетами.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Шольц дав чітку обіцянку щодо санкцій проти Росії

Шольц
Джерело:  DW

Чинний німецький лідер Олаф Шольц відкинув ймовірність будь-якого послаблення санкцій проти Росії, поки вона веде загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Канцлер вказав на важливість збереження єдиної позиції щодо санкцій між Брюсселем та Вашингтоном.
  • Санкції є важливим інструментом для стримування Росії, тому їх не можна скасовувати.

Санкції проти Росії мають бути збережені

За словами чинного канцлера ФРН, немає жодного сенсу скасовувати санкції, доки не буде досягнуто справедливого миру.

Його обіцянка пролунала 27 березня за підсумками закінчення саміту "Коаліції охочих" у Парижі.

Наразі будь-яке послаблення санкцій було б серйозною помилкою, оскільки до миру ще далеко… Очевидно, що Росія насправді не зацікавлена ​​у встановленні миру.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

Німецький лідер також наголосив, що у питанні санкційної політики офіційні Брюссель та Вашингтон "повинні займати чітку спільну позицію", як це було досі.

За його словами, Європа та США мають разом дати зрозуміти Росії, що "ми можемо й надалі використовувати можливість підтримувати Україну".

Нагадаємо, нещодавно глава Мінфіну США Скотт Бессент почав стверджувати, що його країна без вагань посилить санкції проти Росії, якщо це буде потрібно для завершення війни проти України.

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?