У Байдена анонсували спільне з Зеленським рішення щодо Північного потоку-2
Категорія
Політика
Дата публікації

У Байдена анонсували спільне з Зеленським рішення щодо Північного потоку-2

У Байдена анонсували спільне з Зеленським рішення щодо Північного потоку-2
Джерело:  online.ua

Білий дім виступив з офіційним анонсом спільного рішення президентів США Джо Байдена та України Володимира Зеленського стосовно проблеми російського “Північного потоку-2”.

Джерело: Білий дім

За даними американської сторони, йдеться про запуск діалогу з питань енергетики й клімату, яка серед іншого займатиметься “Ппівнічним потоком-2”.

“Стосовно енергетики, президенти оголосять про нові ініціативи щодо боротьби з кліматичною кризою і зміцнення енергетичної безпеки України, в тому числі про запуск оновленого стратегічного діалогу з енергетики та клімату, на чолі якого стане міністерство енергетики США. Мета цього діалогу полягає в тому, щоб продовжити вирішувати проблеми впливу Північного потоку-2”, - наголосили в американській адміністрації.

Уточнюється, що діалог спрямують на “залучення інвестицій з енергетичної безпеки за допомогою реформ, скорочення викидів парникових газів, а також вивчення інших ініціатив у сфері зміни клімату”.

Водночас із цим звернено увагу на один з ключових моментів візиту української делегації та зустрічі президентів - це закріплення підвищеного статусу стратегічного партнерства. Сторони виступатимуть з оголошеннями про відновлення роботи Комісії зі стратегічного партнерства.

Такий міжнародний орган не проводив зібрань упродовж останніх трьох років. Вже восени передбачено зустріч міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та державного секретаря Ентоні Блінкена, а під час переговорів буде затверджено нову хартію між державами. Цей документ матиме параметри співпраці Києва та Вашингтона.

Зеленський у США

Згідно з офіційним порядком, 1 вересня о 21:00 за київським часом відбудеться особиста зустріч Зеленського та Байдена в Білому домі. Глава української держави має намір почати її з теми Донбасу — він озвучить Байдену пропозицію приєднатися до нормандського формату.

Український лідер також додав, що питання Донбасу стосується не тільки України, а всього регіону, зокрема Молдови, країн Балтії та Білорусі. Зеленський планує саме з цієї теми почати переговори з Байденом, під час яких вони будуть говорити в форматі тет-а-тет і в розширеному складі делегацій.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Мелоні озвучила власну пропозицію щодо захисту України

Мелоні
Джерело:  Financial Times

Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.

Головні тези:

  • Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
  • Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.

Що пропонує Мелоні

Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.

Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні

Джорджа Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.

На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.

Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".

Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?