У Гройсмана розповіли, звідки візьмуть гроші на Євробачення-2017
Категорія
Політика
Дата публікації

У Гройсмана розповіли, звідки візьмуть гроші на Євробачення-2017

У Гройсмана розповіли, звідки візьмуть гроші на Євробачення-2017

Радник міністра інфраструктури в уряді Володимира Гройсмана Яніка Мерило заявила, що гроші на проведення пісенного конкурсу Євробачення в 2017 році в Україні будуть, більшу частину витрат можна покрити за рахунок продажу квитків і спонсорських коштів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook міністра.
"На вихідних звучали голоси "чи будуть гроші на організацію Євробачення". Євробачення - це не просто крутий захід, а реальна реклама країни і підвищення туризму, нові інвестиції і робочі місця", - написала вона.
Мерило зазначила, що бюджет конкурсу, "у порівнянні з тим, що неефективно витрачається, не такий вже високий".
"З найменшими інвестиціями останнім часом обійшлася Естонія, якій в 2002 році конкурс обійшовся в 8 мільйонів євро. У 2013 році в Швеції і в 2014 в Данії конкурси обійшлися приблизно 15 мільйонів євро, але вони були і досить пафосними. Якщо скромніше, то оплата країн за участь, підтримка засновників і прибуток від продажу квитків може покрити приблизно 75% з витрат. А в Україні, з огляду на важливість заходу, вірю ще більше в спонсорські гроші. Отже, я не дуже драматизувала б "а чи є гроші". Я зовсім впевнена, що знайдуться", - сказала радниця глави Мінінфраструктури.
Вона також вважає, що Україна повинна провести Євробачення-2017 не в Києві.
"Але я сподіваюся, що в цей раз не в Києві, а в одному з регіональних центрів. Це створить можливість прорекламувати й інші красиві міста, просуне туризм і регіональний розвиток, створить нові робочі місця. І, що не менш важливо, я вірю, що (це) підвищить і якість, і старання, якщо не зробити вибір Києва природним. І інші міста готові часто ще більше старатися і докладати зусиль", - додала Мерило.
Раніше повідомлялося, що Швеція запропонувала Україні допомогу в проведенні конкурсу Євробачення-2017.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа загрожують світовій економіці рецесією — що це означатиме для України

економіка
Джерело:  Reuters

Фондові індекси різко знизилися 3 квітня, а безпечні активи, такі як надійні облігації та золото, подорожчали. Інвестори побоюються, що нові мита США загострять торгівельну війну, яка загрожує ввергнути світ у рецесію.

Головні тези:

  • Впровадження нових мит США може призвести до рецесії у світовій економіці, загострюючи торгівельну війну.
  • Україна готується до відновлення мит на американські товари, проте митно-тарифні ставки є низькими порівняно з іншими країнами.
  • Міністерка економіки Юлія Свириденко наголошує, що для України важливо досягти більш вигідних умов торгівлі з США.

Мита Трампа призведуть до рецесії світової економіки

Долар упав до шестимісячного мінімуму після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита, які підняли імпортні податки до найвищого рівня за століття.

Це переломний момент не тільки для економіки США, а й для світової економіки, — заявив Олу Сонола, керівник відділу економічних досліджень США у Fitch Ratings.

За його словами, багато країн, найімовірніше, опиняться в рецесії. Якщо ця тарифна ставка залишиться незмінною протягом тривалого періоду, можна буде викинути більшість прогнозів.

Ринкова капіталізація Apple впала більш ніж на 240 млрд дол, оскільки її акції впали на 7% під час позабіржових торгів. Ринкова капіталізація Nvidia знизилася на 5,6% або на 153 млрд дол.

Прибутковість 10-річних скарбничих облігацій США знизилася більш ніж на 15 базисних пунктів до п'ятимісячного мінімуму в 4,04%, а ринки оцінили вищу ймовірність зниження відсоткових ставок, навіть попри те, що мита, ймовірно, призведуть до різкого зростання інфляції в США.

Нафта, показник економічної активності, впала більш ніж на 2%, і ф'ючерси на нафту марки Brent досягли 73,3 долара за барель.

Ціна на золото сягнула рекордного максимуму, перевищивши 3200 дол за унцію, а японська єна підскочила більш ніж на 1% до 147,3 за долар, оскільки валютні трейдери шукали безпечний актив за межами долара США. Євро зріс на 0,6% до 1,0912 долара.

Щодо України, то міністерка економіки Юлія Свириденко вважає, що буде складно, але не критично.

Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн — труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Міністерка економіки України

Українські мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз, каже Свириденко, в нас є шанси домовитись на інші умови.

Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?