У Кабміні нагадали, як відкриття ринку землі допоможе економіці
Категорія
Економіка
Дата публікації

У Кабміні нагадали, як відкриття ринку землі допоможе економіці

У Кабміні нагадали, як відкриття ринку землі допоможе економіці
Джерело:  online.ua

На рівні українського уряду виступили із заявою про значні переваги, які надає розвитку економіки держави відкриття ринку сільськогосподарської землі.

Джерело: прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Під час засідання у середу, 23 червня, голова Кабінету міністрів нагадав про право для аграріїв на викуп ділянок, які вони оброблюють.

“Зростанню економіки буде сприяти ще одна реформа, яка буде запущена через тиждень. Ми говоримо про запуск ринку землі. Сьогодні внесемо деякі зміни в порядок ведення реєстру речових прав на нерухоме майно. Це дозволить забезпечити повністю коректну процедуру продажу, правильного оформлення всіх відомостей у реєстрі”, - пояснив Шмигаль.

Перш за все він звернув увагу на той факт, що кожну угоду з купівлі чи продажу ділянки перевірятимуть на відповідність законодавству.

“Ще раз підкреслюю: ринок землі – це про справедливість. Коли громадяни України зможуть, нарешті, вільно розпоряджатись своїм майном, як це передбачено Конституцією нашої держави. Так само ринок землі - це про економічний розвиток держави і успішність українських аграріїв”, - вважає прем’єр.

Він виступив зі зверненням до профільного міністерства, яке полягало у проханні щодо уважності до інформаційного забезпечення перебігу реформи.

“Міністерство аграрної політики має забезпечити необхідний рівень інформації, аби люди на місцях зрозуміли всі переваги земельної реформи”, - резюмував Шмигаль.

Земельна реформа в Україні

Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” підтримали нардепи Верховної Ради 31 березня. Вже 28 квітня документ отримав підпис президента Володимира Зеленського.

Ринок землі в Україні запустять 1 липня 2021 року. На технічному рівні це означає скасування з цього дня мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Утім, існують певні запобіжники - розпоряджатися землею можуть виключно українці на користь українців, кількість ділянок у володінні обмежена, а так кожен гектар встановлена мінімальна ціна.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та союзники запропонували Трампу власний мирний план

Зеленський
Джерело:  Reuters

Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
  • Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.

Що Україна та союзники пропонують США

Припинення вогню:

  1. Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  2. Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.

  3. Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.

  4. Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.

Гарантії безпеки для України:

  1. Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.

  2. Жодних обмежень для українських Збройних сил.

  3. Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.

  4. Україна прагне до вступу в ЄС.

Територія:

  1. Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.

  2. Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.

  3. Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею

  4. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  1. США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.

  2. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.

  3. Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?