Відзначається, що операцію провів китайський хірург Рен Сяопін, який два роки тому розповідав про успішну пересадку голови живий мавпі.
"Перша трансплантація голови на людський труп проведена. Повна пересадка від донора з мертвим мозком буде наступним кроком. Тепер операція на живій людині невідворотна", - підкреслив Канаверо.
Видання The Wall Street Journal звертає увагу на те, що плани президента США Дональда Трампа завершити війну Росії проти України якомога швидше виявилися нереалістичними. Наразі команда українського лідера Володимира Зеленського вичікує, коли в очільника Білого дому увірветься терпець через витівки диктатора Володимира Путіна.
Головні тези:
Україна не готова поступатися своїми інтересами задля швидкого завершення війни.
Наразі позиція команди Зеленського більше вигідна, ніж у Путіна.
Путін може переграти сам себе
Як зазначає редакція видання, наразі головна ціль України — вийти з війни, не капітулюючи перед Росією і водночас не поступившись своєю економічною незалежністю США, підписавши угоду про надра.
Що стосується Путіна, то він не відмовився від свої планів: Кремль будь-яку ціну хоче домінувати над Україною та перешкоджати її інтеграції із Заходом.
На цьому тлі офіційна Москва робить все можливе, щоб затягувати переговори зі США. Нещодавно у Росії навіть почали стверджувати, що не приймуть пропозицію Штатів щодо припинення вогню, оскільки, мовляв, не розглядаються "першопричини" війни.
Ситуацію, що наразі склалася, прокоментував колишній посол США в Польщі, співробітник Атлантичної ради Деніел Фрід.
За словами останнього, команда Зеленського наразі знаходиться у більш вигідній позиції, адже не диктує умови Трампу й просто чекає, коли у президента США увірветься терпець через витівки Путіна.
Час працюватиме на Україну, якщо Трамп продовжуватиме прагнути швидкої угоди, а Путін (російський диктатор Володимир Путін, — ред.) буде перешкодою. Якщо Трамп вирішить, що його обдурили, він може погано відреагувати, — наголосив дипломат.
Регулятори Європейського Союзу готують великі штрафні санкції проти платформи X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Головні тези:
ЄС готує штрафні санкції проти соцмережі Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прийняття санкцій може посилити напруженість між ЄС та США через покарання такого високопосадовця, як Ілон Маск.
Очікується, що штрафи стануть першими в рамках нового закону ЄС, призначеного для контролю відношень соціальних медіакомпаній.
Соцмережа Х потрапить під штрафні санкції ЄС
Зазначається, що покарання одного з найближчих радників президента США Дональда Трампа, ймовірно, посилить напруженість між ЄС і Вашингтоном.
За словами співрозмовників видання, покарання включатимуть штраф, що може перевищити 1 млрд дол і вимогу внести зміни до платформи.
Очікується, що вони будуть оголошені влітку цього року і стануть першими в рамках нового закону ЄС, покликаного змусити соціальні медіакомпанії контролювати свої сервіси.
Європейські органи зважують, наскільки великий штраф накласти на компанію X, враховуючи ризики подальшого протистояння з Трампом на тлі ширших трансатлантичних суперечок про торгівлю, тарифи та війну в Україні.
Повідомляється, що після вступу на посаду Трампа європейські регулятори уповільнили розслідування щодо X, щоб оцінити потенційні наслідки. Однак нещодавно, коли торгова напруженість із Сполученими Штатами посилилася, ЄС вирішив не зволікати.
На тлі введення Трампом нових тарифів, офіційні особи ЄС заявили, що їхнє розслідування щодо X просувається незалежно від переговорів щодо мит.
Розслідування почалося у 2023 році, і регулятори минулого року винесли попереднє рішення про те, що соцмережа X порушила закон.
Офіційні особи в Брюсселі очікують, що Маск, який критикував європейську політику як форму цензури, боротиметься з будь-яким регулюванням соцмережі.
Видання припускає, що європейське технологічне регулювання могло зіграти певну роль у розмірі мит, які Трамп оголосив цього тижня проти Європейського Союзу. У лютому Білий дім опублікував меморандум із попередженням про те, що Закон про цифрові ринки та Закон про цифрові послуги ретельно перевіряються на предмет несправедливого націлювання на американські компанії.
Європейська комісія 17 січня заявила, що розширює розслідування з питання, чи порушила соціальна мережа Х на чолі з Ілоном Маском правила ЄС щодо модерації контенту.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торгівельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав «Днем визволення» Америки.