Представники режиму Олександра Лукашенка в Білорусі виступили з обуренням через рішення української влади про припинення авіасполучення з республікою-сусідом.
Джерело: посольство РБ у Києві
За оприлюдненими даними, рішення України в Мінську оцінюють як одностороннє та таке, що спричинило спрямування ноту протесту. Дипломати зазначили, що українську сторону жодним чином не торкається інцидент з літаком Ryanair, який летів через білоруський повітряний простір.
“Увага зовнішньополітичного відомства України звернуто на те, що дане нічим не обґрунтоване рішення України виглядає особливо абсурдним з урахуванням наступних обставин. 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії “Белавіа”, що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною в київський аеропорт “Жуляни” під загрозою застосування бойової авіації”, - наголосили в посольстві.
Дії української сторони були названі “обурливими та недружніми”, однак в Білорусі не обмежували жодним чином авіасполучення. Мінськ прямо закинув Києву, що саме ця держава перш за все постраждає від обмеження авіасполучення.
“Збиток від прийнятого українською стороною політичного рішення понесуть в першу чергу Україна і громадяни України. Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь в повній мірі скористатися рекреаційним потенціалом України в самий розпал туристичного сезону”, - додали у режимі Лукашенка.
Викрадення літака Ryanair
На рівні Ради національної безпеки оголосили, що рішення примусово посадити міжнародний рейс Ryanair заради арешту опозиціонера Романа Протасевича — “авантюрне”, воно могло призвести до катастрофи.
Силовики РБ одразу ідентифікували опозиціонера серед пасажирів та відвели його разом із дівчиною. Повідомлення про мінування літака, як і очікувалося, виявилося непідтвердженим, а саме воно стало приводом для посадки лайнера - із залученням винищувача.
Читайте також:
У Зеленського прямо звинуватили Лукашенка в тероризмі й провокуванні катастрофи;
Україна заблокувала авіасполучення з Білоруссю через Лукашенка;
Байден особисто звернувся до Лукашенка через викрадення Протасевича.