У Лукашенка обурилися рішенням України про авіасполучення з Білоруссю
Категорія
Політика
Дата публікації

У Лукашенка обурилися рішенням України про авіасполучення з Білоруссю

У Лукашенка обурилися рішенням України про авіасполучення з Білоруссю
Джерело:  online.ua

Представники режиму Олександра Лукашенка в Білорусі виступили з обуренням через рішення української влади про припинення авіасполучення з республікою-сусідом.

Джерело: посольство РБ у Києві

За оприлюдненими даними, рішення України в Мінську оцінюють як одностороннє та таке, що спричинило спрямування ноту протесту. Дипломати зазначили, що українську сторону жодним чином не торкається інцидент з літаком Ryanair, який летів через білоруський повітряний простір.

“Увага зовнішньополітичного відомства України звернуто на те, що дане нічим не обґрунтоване рішення України виглядає особливо абсурдним з урахуванням наступних обставин. 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії “Белавіа”, що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною в київський аеропорт “Жуляни” під загрозою застосування бойової авіації”, - наголосили в посольстві.

Дії української сторони були названі “обурливими та недружніми”, однак в Білорусі не обмежували жодним чином авіасполучення. Мінськ прямо закинув Києву, що саме ця держава перш за все постраждає від обмеження авіасполучення.

“Збиток від прийнятого українською стороною політичного рішення понесуть в першу чергу Україна і громадяни України. Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь в повній мірі скористатися рекреаційним потенціалом України в самий розпал туристичного сезону”, - додали у режимі Лукашенка.

Викрадення літака Ryanair

На рівні Ради національної безпеки оголосили, що рішення примусово посадити міжнародний рейс Ryanair заради арешту опозиціонера Романа Протасевича — “авантюрне”, воно могло призвести до катастрофи.

Силовики РБ одразу ідентифікували опозиціонера серед пасажирів та відвели його разом із дівчиною. Повідомлення про мінування літака, як і очікувалося, виявилося непідтвердженим, а саме воно стало приводом для посадки лайнера - із залученням винищувача.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?