У Міністерстві охорони здоров’я нагадали про найважливіші правила, які досі чинні в Україні на тлі пандемії коронавірусу COVID-19 - перш за все у відомстві закликали громадян носити маски у замкнених просторах чи на публічних заходах.
Джерело: МОЗ
За оприлюдненими даними, носити маску необхідно навіть після проходження повного курсу вакцинації - навіть попри небажання одягати її. Наразі саме цей засіб - найбільш важливий для запобігання поширенню інфекції.
“Маски захищають здорових людей від інфікованих. Йдеться як про хворих на COVID-19 із вираженими симптомами, так і тих, хто безсимптомно переносить хворобу. Тому використання маски – це турбота не лише про себе, а й про тих, кого ненароком можна інфікувати коронавірусною хворобою”, - наголосили в МОЗ.
Іншою причиною у відомстві вказали неможливість досягнути так званого колективного захисту від коронавірусу, тож існує надалі ризик інфікуватися. Також саме у поєднанні з вакцинацією маски можуть реально допомогти у стримуванні поширення нових більш заразних штамів, зокрема “дельти”.
Також у МОЗ нагадали головні правила використання масок, які будуть важливі вожному громадянину:
маску потрібно одягати чистими руками, а перед цим варто руки помити з милом чи очистити розчином для рук на спиртовій основі;
маски не правильно використовувати повторно, а ті захисні та медичні маски, які мають пошкодження, не належать саме вам, також не варто одягати;
правильно одягнена маска закриває ніс та рот, між обличчям та засобом не має бути щілин, але водночас вона повинна давати змогу вільно дихати;
знімати медичну маску варто без дотику до її передньої частини;
змінювати медичні маски варто кожні дві години, або тоді, коли вони стали вологими чи ж забруднились;
викидати використані маски варто у закриті контейнери.
“Використання масок – правило, якого мають неухильно дотримуватись всі, хто перебуває у громадських місцях, великих скупченнях людей, транспорті, хворіє або перебуває разом із хворими”, - резюмували в МОЗ.
Наразі вся Україна знаходиться за рішенням уряду в “жовтій” зоні адаптивного карантину. Передбачається, що пік захворюваності через нову хвилю станеться наприкінці жовтня чи у листопаді.
Читайте: