і парламентські вибори в Росії показали, що у Кремля є проблеми, а "кримський консенсус", що виник навколо Володимира Путіна після анексії півострова в 2014 році, вивітрюється. Таку думку висловила в інтерв'ю ONLINE.UA російський політолог Лілія Шевцова.
Про вибори в Росії
Ситуація з "перемогою" (влади в особі "Єдиної Росії", - ONLINE.UA) виглядає неоднозначно. А якщо говорити відверто - зовсім плачевно. Згідно математичного розбору, який провели одразу по слідах виборів незалежні дослідники, в першу чергу Сергій Шпількин і Дмитро Орєшкін, ми можемо побачити парадокс: "Єдро" отримало більше місць в Думі, але проголосувало за нього набагато менше народу. Шпількин переконливо довів, що за "Єдину Росію" проголосувало лише 15% (!) Від загального числа виборців, і вкидання бюлетенів склало близько 12 млн. Радіти владі нічому, і виникає питання: наскільки легітимна нова Дума в очах російського населення?
Про Крим, військовий патріотизм і проблеми російської влади
Для Кремля проблема легітимності стоїть дуже гостро. І це незабаром стане найбільшим викликом для російського самодержавства. Колись Руссо говорив: "Навіть у найсильнішого бракує сили, щоб завжди бути господарем. Якщо він не оберне силу в право, а покору - в обов'язок". Кремль в ситуації вичерпання внутрішніх ресурсів буде змушений відчайдушно шукати нові джерела легітимності. Військовий патріотизм і "кримський консенсус", які були основою для легітимації російської влади, починаючи з 2014 року, поступово вивітрюються. А що може їх замінити?
Навіть цілком лояльні до влади спостерігачі сьогодні роблять висновок про "неповну" легітимацію нової Думи. А якщо тільки 15% виборців підтримали партію Путіна, то яка може бути його реальна підтримка в ході майбутніх президентських виборів? Безперечно - Путін переможе. Але чого коштуватиме його перемога, і наскільки вона буде стійкою? Думаю, що ці питання - головний біль Кремля...
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA найближчими днями.