У Раді хочуть націоналізувати майно російських компаній
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді хочуть націоналізувати майно російських компаній

У Раді хочуть націоналізувати майно російських компаній
Джерело:  online.ua

На розгляд парламенту внесено проект закону, який дозволяє націоналізацію діючих в Україні російських компаній або підприємств, частка в яких належить фізичним або юридичним особам з РФ.

Відповідний законопроект №8340 зареєстрований 8 травня і опублікований на сайті Верховної Ради, передає ONLINE.UA.

Автор законопроекту - депутат від "Блоку Петра Порошенка", екс-міністр юстиції України Роман Зварич.

Нардеп пропонує ввести два види санкцій: заборона на роботу компаній, що належать резидентам Росії або самій країні, і передачу у власність держави майна "країни-агресора" або юридичної чи фізичної особи, "які порушили права і інтереси України".

У разі прийняття законопроекту будуть внесені зміни в Закон "Про санкції".

Депутат в пояснювальній записці до проекту закону вказав, що країна має відповідним чином реагувати на дії осіб, які здійснюють терористичну діяльність та створюють загрози безпеці і територіальній цілісності України.

Зварич також пропонує дозволити вносити в санкційні списки громадян України і українських юридичних осіб. Все перераховані заходи, на його думку, зроблять застосування закону "Про санкції" ефективнішим.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Порошенко пояснив, навіщо Путіну Україна.

Категорія
Технології
Дата публікації

Британія надає Україні 15 систем ППО Gravehawk — чим вони унікальні

Уряд Великої Британії
Gravehawk

Британія успішно випробувала в Україні два прототипи нової системи ППО Gravehawk, яка була розроблена спеціально під потреби України та фінансується спільно з Данією, і до кінця року буде поставлено ще 15 таких систем.

Головні тези:

  • Системи ППО Gravehawk — унікальна розробка для підвищення протиповітряної оборони України.
  • Вона може використовувати ракети класу “повітря-повітря”.
  • Завдяки установці Gravehawk Україна зможе ефективніше захищати міста, війська та критичну інфраструктуру.

Британія передасть Україні таємничі ППО Gravehawk

Прем'єр-міністр також оголосив, що цього року Велика Британія передасть Україні новий мобільний засіб протиповітряної оборони. Gravehawk, система протиповітряної оборони британського виробництва, була швидко розроблена для задоволення потреб України на полі бою.

Проєкт спільно фінансується Великою Британією і Данією.

Зазначається що інноваційна система ППО, розміром з морський контейнер, "здатна модифікувати ракети класу "повітря-повітря" для наземної протиповітряної оборони" — тобто вона може використовувати українські ракети, які вже є на озброєнні Збройних сил України.

Оскільки Україна перебуває під постійним російськими обстрілами, система Gravehawk посилить її протиповітряну оборону, дозволяючи захищати міста, війська та критичну інфраструктуру.

Було повідомлено, що два прототипи цієї нової системи ППО були успішно випробувані в Україні у вересні, "і ще 15 надійдуть цього року".

На що здатний Gravehawk

Що стосується можливості використання українських ракет, то вона не виключена, оскільки AIM-132 ASRAAM має інфрачервону головку самонаведення.

Тому завдання установки може полягати лише в тому, щоб спрямувати ракету в бік цілі і дочекатися, поки вона самостійно не захопить її, — вважають аналітики.

Вони також вважають, що дальність пуску ракети з землі навряд чи перевищує 10-15 км.

Українською ракетою, яка може бути інтегрована в Gravehawk, є Р-73, яка вже використовується в ЗРК "Оса". А також на морських дронах Magura V5, які успішно вразили російські вертольоти, пише Defense Express.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Перший запуск супутника з території Європи здійснить німецька компанія

Космодром
Джерело:  The Independent

Управління цивільної авіації Великої Британії (CAA) видало ліценцію німецькій компанії Rocket Factory Augsburg на перший у країні запуск ракети у космос.

Головні тези:

  • Rocket Factory Augsburg отримала ліцензію на перший в європейській історії запуск супутника з Великої Британії.
  • Компанія планує здійснити перший випробувальний політ у 2025 році, що стане першим вертикальним запуском супутника з європейської землі.
  • Космодром SaxaVord, що знаходиться на острові Анст, отримав ліцензію на 30 запусків щороку та відповідає вимогам безпеки та екологічності.
  • Триступенева ракета Rocket Factory Augsburg може доставити 1300 кг корисного вантажу на сонячно-синхронну орбіту навколо Землі.
  • Будівництво космодрому на острові Анст обійшлося приблизно у 30 мільйонів фунтів стерлінгів, включаючи три стартові майданчики та ангар для збору ракет.

Rocket Factory Augsburg запустить супутник з британського космодрому

Рішення CAA стало останнім значущим регуляторним дозволом, необхідним для того, щоб Rocket Factory Augsburg змогла запустити ракету з космодрому SaxaVord на Ансті, найпівнічнішому з Шетландських островів.

Rocket Factory Augsburg стала першою компанією, яка отримала ліцензію на запуск.

Перший випробувальний політ компанії, який вона сподівається здійснити у 2025 році, стане першим вертикальним запуском супутника з європейської землі.

Триступенева ракета заввишки 30 метрів може доставити 1300 кг корисного вантажу на сонячно-синхронну орбіту навколо Землі.

Як відомо, минулого року під час статичного вогневого випробування перший ступінь першої ракети компанії загорівся та вибухнув.

Перший космодром у Британії отримав дозвіл на запуск ракет у космос

Майданчик у крайній північній частині Шетландських островів став першим у Великій Британії ліцензованим космодромом для вертикальних запусків ракет.

Космодром SaxaVord на невеликому острові Анст отримав ліцензію від Управління цивільної авіації, яка дозволить здійснити там перші запуски ракет у 2024 році.

Регулятор підтвердив, що приватний космодром відповідає вимогам безпеки та екологічності для вертикальних запусків у космос.

Зазначається, що SaxaVord отримав ліцензію на 30 запусків щороку та на обслуговування компаній, які хочуть запускати супутники на полярні та сонячно-синхронні орбіти.

На будівництво космодрому, який включає три стартові майданчики та ангар для збору ракет, було витрачено трохи менш як 30 мільйонів фунтів стерлінгів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?