У Раді відповіли, чи заборонятимуть чоловікам призовного віку вступати до ВНЗ
Категорія
Україна
Дата публікації

У Раді відповіли, чи заборонятимуть чоловікам призовного віку вступати до ВНЗ

У Раді відповіли, чи заборонятимуть чоловікам призовного віку вступати до ВНЗ
Джерело:  online.ua

Депутатка ВР повідомила, що забороняти чоловікам призовного віку вступати до ВНЗ поки не планують. Проте в умовах воєнного стану можуть вноситися зміни до законів.

Джерело: Радіо Свобода

Чи заборонять чоловікам вступати до університетів

Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина заявила, що у парламенті активно обговорюється питання про те, аби заборонити чоловікам вступ до ВНЗ на денну форму навчання. Причиною виникнення таких обговорень пов’язане зі збільшенням кількості студентів-чоловіків на денній формі навчання за останній рік.

Гришина заявила, що скоріше за все, такі зміни впроваджуватись не будуть, адже є дискримінаційними ат нелогічними.

Депутатка також підкреслила, що поки що така інформація є нічим більшим ніж “вкидами” чи чутками.

Я хочу заспокоїти всіх чоловіків, що наразі це тільки чутки і вкиди, які ширяться Telegram-каналами. Жодної офіційної інформації про такі законодавчі ініціативи у нас немає, – зазначила вона.

Повідомляється, що у комітеті освіти немає в розробці жодного подібного законопроєкту.

Проте депутатка зауважила, що в умовах воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права і свободи громадян, тому зміни до законів також можуть вноситися.

Освіта — це не спосіб уникнення мобілізації. Якщо в країні постане питання про збільшення кількості чоловіків на фронті, то у разі прийняття такого рішення, то це буде точно здійснюватися шляхом внесення змін в спец закони.

В Україні за рік збільшилась кількість вступників до ВНЗ

Університети, за наслідками вступної кампанії цього року, зафіксували небувалий приріст студентів-контрактників, їх кількість зросла майже на 40%.

При цьому кількість чоловіків, які вступили на платне навчання збільшилася на 82%

У деяких університетах кількість нових студентів-чоловіків зросла вдесятеро й більше. У Чернівецькому торговельно-економічному інституті кількість контрактників першого року навчання зросла у 12 разів!

Вік нових студентів складає 30-50 років.

Одними з основних причин є те що таким чином можна уникнути мобілізації.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Яким має бути "стійкий мир" для України — пояснення генсека НАТО

Рютте

На переконання генерального секретаря Альянсу Марка Рютте, "стійкий мир" для України настане лише тоді, коли країна-агресорка Росія не зможе здійснити нове вторгнення.

Головні тези:

  • Члени НАТО надають підтримку Україні шляхом постачання допомоги та інвестування у виробництво зброї для українського ОПК.
  • За перші три місяці 2025 року члени НАТО передали військової допомоги Україні на суму понад 20 млрд доларів.

Рютте озвучив своє бачення

Журналісти поцікавилися у генсека НАТО, що особисто для нього означає поняття "стійкий мир для України".

Найкоротша відповідь на ваше запитання — це (такий мир, щоб) Путін більше ніколи не намагався спробувати захопити жодного квадратного кілометра української території. Коли він буде знати, що є заходи стримування, оборони, які забезпечують, що на Україну вже не можна напасти.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

За його словами, станом на сьогодні зусилля більшості членів Альянсу націлені на те, щоб забезпечити Україну усім необхідним для продовження боротьби.

Насамперед йдеться про прямі постачання допомоги, "чеську ініціативу" з закупівлі боєприпасів для України по всьому світу та інвестиції союзників у виробництво зброї українським ОПК.

На цьому тлі Марк Рютте вказав на переговори, що тривають у форматі "коаліції рішучих" під лідерством Франції та Британії.

Що важливо розуміти, протягом перших трьох місяців поточного року члени НАТО передали ЗСУ військової допомоги на загальну суму понад 20 млрд доларів.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Путін може отримати 240 мільярдів євро — до чого тут Орбан

Путін
Джерело:  Spiegel

Шеф естонської дипломатії Маргус Цахкна публічно попередив Україну та її союзників, що російський диктатор Володимир Путін може отримати назад заморожені активи РФ у розмірі понад 240 мільярдів євро. Це станеться, якщо прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокує продовження санкцій ЄС проти країни-агресорки.

Головні тези:

  • Євросоюз має гарантувати, що кошти не потраплять у руки Путіна навіть у разі відсутності одностайності у блоці.
  • Шеф МЗС Естонії пропонує позбавити Угорщину права голосу, поки ще є час.

Путін може отримати сотні мільярдів на продовження війни

Глава МЗС Естонії звертає увагу на те, що рішення про продовження санкцій потрібно повторно ухвалювати кожні пів року.

Ні для кого не секрет, що кожного разу необхідна згода команди угорського лідера Віктора Орбана, яка відома своєю проросійською позицією.

Якщо вони це заблокують у червні, то не тільки санкції закінчаться, а й нам доведеться передати 240 мільярдів євро Путіну. Як глави держав і урядів мають намір пояснити громадянам Європи, що вони передають Путіну гроші, які він має намір використати не тільки проти України, а й проти нас?

Маргус Цахкна

Маргус Цахкна

Глава МЗС Естонії

За словами естонського дипломата, у разі такої загрози офіційний Брюссель повинен буду конфіскувати російські активи — юридична можливість для цього є.

Цахкна наголосив: саме Євросоюз повинен гарантувати, що навіть якщо не буде одностайного рішення, кошти Путіну не повернуть.

Не можна вимагати гроші від наших платників податків на підтримку України, а не від Росії, яка є агресором, — підкреслив шеф естонської дипломатії.

На цьому тлі глава МЗС Естонії запропонував позбавити Орбана права голосу, щоб не допустити розколу всередині ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?