У військовій прокуратурі встановили, які війська РФ захоплювали Крим
Категорія
Події
Дата публікації

У військовій прокуратурі встановили, які війська РФ захоплювали Крим

У військовій прокуратурі встановили, які війська РФ захоплювали Крим
Джерело:  interfax.com.ua

У військовій прокуратурі встановили, які війська Російської Федерації брали участь в  окупації Криму  в 2014 році.

Про це військовий прокурор Руслан Кравченко заявив в суботньому ефірі програми "Громадського радіо", повідомляє ONLINE.UA з посиланням на  "Інтерфакс-Україна".

"Слідством було встановлено і зібрано достатньо доказів, щоби я зараз упевнено говорив, що це були за війська. Зокрема, це була 31-я окрема гвардійська десантно-штурмова бригада повітряно-десантних військ, 45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення ВДВ Збройних сил РФ - військова частина 28 337, 18-я окрема гвардійська мотострілецька бригада, 58-я армія Південного військового округу збройних сил Російської Федерації, 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія ВДВ - військова частина 65 451, 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія ВДВ РФ, 15-я окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил Російської Федерації - військова частина 90 600 ", - повідомив Кравченко.

Крім того, він зазначив, що на військовій техніці та формі російських військових були завчасно замасковані всі тактичні знаки.

Як повідомляв ONLINE.UA, російська опозиціонерка  Ірина Хакамада висловила думку, що США будуть усіма можливими способами намагатися повернути окупований Росією Крим Україні.

Категорія
Україна
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. З якою проблемою зіткнулася Європа

Європа зіштовхнулася з новою проблемою
Джерело:  The Times

Згідно з даними видання The Times, лідери Європи уже усвідомили, що їм буде вкрай важко знайти хоча б 25 000 військовослужбовців для формування "сил стримування" для захисту України під час припинення вогню на фронті.

Головні тези:

  • Британія наполягає на введені в Україну близько 64 тисяч миротворців.
  • Однак для багатьох союзників України цей план видається нереалістичним.

Європа зіштовхнулася з новою проблемою

Як вдалося дізнатися журналістам, адмірал Тоні Радакін, начальник Генштабу Великої Британії, нещодавно поцікавився у своїх колег з континенту, чи можуть вони зібрати 64 тисяч солдат для введення в Україну в разі завершення війни.

Після цього запитання з'ясувалося, що Британія готова надіслати до 10 тисяч військових.

Проте згодом стало відомо, що "немає шансів" на те, що союзники Києва назбирають 64 000 солдатів для цієї місії.

Навіть якщо партнери України зроблять все можливе, вони не зможуть перестрибнути рівень у 25 тисяч.

Головна проблема полягає в тому, що для утримання 64 000 миротворців протягом двох років, з урахуванням ротації, знадобиться аж 256 000 військовослужбовців.

Росія має 800 000 (солдатів — ред.). Дозвольте мені сказати вам: якщо ми не можемо зібрати навіть 64 000, це не виглядає слабкістю — це слабкість, — обурився глава Міноборони Литви Довіле Шакалієне.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Трамп ударив Путіна по зубах". Що насправді відбувається з Росією

Путін
Джерело:  The Economist

Редакція видання The Economist звернула увагу на те, що протягом останніх місяців річне зростання російської економіки обвалилося приблизно з 5% до 0%. Цьому посприяли не лише інфляція, військові інвестиції, а й зниження цін на нафту на тлі мит президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • У лютому та березні інфляція у Росії сягнула понад 10%. 
  • Трамп штовхає економіку РФ до краху, хоча й не усвідомлює цього.

Трамп продовжує несвідомо знищувати Росію

Кілька тижнів тому Центробанк РФ офіційно визнав, що одразу кількох секторах відбувається зниження обсягів виробництва через різке падіння попиту.

Росію дедалі сильніше штормить, й на це є чимало причин.

Насамперед йдеться про так звану "структурну трансформацію" економіки.

Не можна ігнорувати той факт, що в минулому країна-агресорка була зорієнтована на Захід і давала можливість розвиватися приватному бізнесу (хоч і з обмеженнями).

Однак після повномасштабного вторгнення в Україну все різко змінилося, й вона стала воєнною економікою, що розвернулась на Схід.

Кремль був змушений витрачати шалені кошти: не лише на виробництво зброї, а й у нові логістичні ланцюги для торгівлі з Китаєм та Індією. Наразі цей етап уже завершено.

Цьогоріч військові витрати зростуть лише на 3,4% у реальному вимірі — це різке уповільнення порівняно з минулорічним стрибком у 53%. Зниження витрат на "структурну трансформацію" означає сповільнення зростання.

Ні для кого не секрет, що інфляція у Росії вже багато місяців перевищує цільовий рівень у 4% на рік.

Ба більше, в лютому та березні вона сягнула понад 10%.

Також на країну-агресорку має суттєвий вплив погіршення зовнішніх умов. Їх спровокував президент США Дональд Трамп, розпочавши глобальні торгові війни.

Трамп, ймовірно, налаштований доброзичливо до Путіна, але своєю торговельною війною він боляче вдарив його по зубах, - пише The Economist.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?