У Зеленського назвали три кроки для зупинки агресора з Росії
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського назвали три кроки для зупинки агресора з Росії

У Зеленського назвали три кроки для зупинки агресора з Росії
Джерело:  online.ua

Міністерство закордонних справ вважає, що Київ та його західні партнери можуть завдяки трьом крокам ускладнити новий агресивний випад Росії проти України.

Джерело: брифінг міністра Дмитра Кулеби

За словами посадовця, ключовим фактором у найгіршому сценарії стане саме допомога міжнародної спільноти.

“Ми не знаємо напевно, коли Росія може спробувати перетнути лінію фронту, але бачимо стратегічні приготування до цього. Україна і світ все ще можуть вжити заходи, щоб уникнути найгіршого сценарію. Ми бачимо три такі кроки”, _ зауважив він.

Перш за все — це іноземні партнери, які можуть підняти розголос щодо підтримки Києва навіть у контактах безпосередньо з офіційною Москвою. Російська сторона повинна “з кожного кутка” чути про це.

Також важливим моментом стане донесення до Кремля тези про те, як саме на Заході сприймають сьогоденну ескалацію — не стільки як двостороннє загострення, скільки як спробу РФ розвинути агресивні плани відносно України.

“Ціна стримування Росії від подальшої ескалації завжди буде нижчою за ціну, яку доведеться сплатити, щоб зупинити конфлікт та подолати його наслідки. Сподіваюся, що наші друзі й партнери розуміють це. Найбільш ефективний шлях такого стримування — примусити Москву зрозуміти, що нова стадія агресії матиме важкі наслідки для Росії: міжнародна ізоляція і болючі економічні санкції. Вчора я відкрито звернувся до Ради міністрів ЄС із закордонних справ з проханням про новий раунд секторальних санкцій проти Росії”, - звернув увагу міністр.

Третім напрямком, про який він згадав, може стати внутрішнє обговорення майбутньої допомоги Україні серед іноземних партнерів. Йдеться саме про допомогу на випадок найгіршого сценарію розвитку подій, що влючатиме поглиблення співпраці в галузях безпеки та оборони.

“Ми маємо достатньо свідчень, що Росія докладає всіх зусиль, щоб перешкодити нашій оборонній співпраці з цілим рядом країн або взагалі зупинити її. Мета цих дій очевидна — їм не потрібен сильний противник, їм потрібно, щоб ми були слабкими. Але я хочу запевнити вас, що Україна буде готовою захистити себе, якщо Росія вирішить вдатися до подальшої ескалації”, - резюмував Кулеба.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

"Сезон кліщів" в Україні. Хто в зоні ризику

Що важливо знати про кліщів
Джерело:  МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я попереджає, що в Україні розпочався так званий "сезон кліщів". На цьому тлі команда відомства озвучила кілька важливих порад та пояснила, яка у кліщів “улюблена” група крові.

Головні тези:

  • Найчастіше кліщі проявляють інтерес до другої групи крові – А (II). 
  • Найменший інтерес кліщі виявляли до крові третьої групи – В (III).

Що важливо знати про кліщів

У МОЗ звертають увагу на те, що сезон активності кліщів триватиме майже до кінця осені.

Загалом існує два небезпечних пік їхньої активності — травень-червень, а також — вересень-жовтень.

“Зловити” кліща можна не лише в лісі, а й на міських газонах, у парках чи навіть на власному подвір’ї. Попри поширений міф, вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею — проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Способи вберегтися від укусу кліща:

  1. Утримайтеся від прогулянок лісом. Пам’ятайте передусім про мінну небезпеку.

  2. Завжди тримайтеся ближче до центру стежок та не заходьте у траву обабіч.

  3. Якщо плануєте гуляти там, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: щільно прилягає до тіла, світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.

  4. Не сидіть та не лежіть на траві.

  5. Оберіть і застосовуйте репеленти — засоби, що відлякують комах.

  6. Кожні дві години прогулянки оглядайте себе та своїх близьких.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?