У Зеленського попередили про вплив подій в Афганістані на безпеку України
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського попередили про вплив подій в Афганістані на безпеку України

У Зеленського попередили про вплив подій в Афганістані на безпеку України
Джерело:  online.ua

На рівні Ради національної безпеки та оборони прогнозують, що останні події в Афганістані, пов’язані з поверненням талібів до влади, вплинуть на безпекову ситуацію в Україні.

Джерело: Україна 24

За словами секретаря структури Олексія Данілова, зокрема це також вплине на ситуацію з міграцією - в регіоні Східної Азії та України безпосередньою

“Безумовно, погіршення безпекової ситуації в Афганістані може потягнути за собою погіршення безпекової ситуації взагалі в регіоні Центральної Азії. І оскільки світ є досить глобалізованим, все це матиме вплив безпосередньо і на безпекову та міграційну ситуацію в Україні. Не будемо забувати давно відточені прийоми Росії та Білорусі, які вже неодноразово демонстрували спроможність погіршувати чи впливати негативним чином на безпекову чи міграційну ситуацію в країнах-партнерах, зокрема в ЄС”, - уточнив Данілов.

Секретар РНБО звернув увагу на те, наскільки несподіваним для міжнародної спільноти стало повернення талібів до влади в Афганістані. Водночас окрема низка українських експертів попереджала про подібний сценарій подій.

“Відбулося захоплення влади “Талібаном”. Захоплення, яке, як сьогодні кажуть представники Сполучених Штатів, Німеччини, для них було цілком несподіваним. Насправді, розуміючи поведінку і маючи інформацію про стан справ в Афганістані, ми це питання тримаємо постійно на контролі.

У нас завдяки ситуації, що свого часу туди входив Радянський Союз, є фахівці, вони ще лишилися, які є дуже фаховими. Вони нас заздалегідь попереджали, що це станеться, що ця ситуація дуже небезпечна. М'яко кажучи, нам не дуже зрозуміло, чому цивілізований світ не був до цього готовий. Було, умовно кажучи, “намальовано”, що так буде”, - пояснив ситуацію Данілов.

Таліби в Афганістані

15 серпня таліби увійшли до столиці Афганістану Кабулу. Афганський уряд заявив про “мирний перехід влади”, а президент країни Ашраф Гані утік за кордон.

Країни Євросоюзу наразі закривають свої посольства та евакуюють дипломатів. Тисячі афганців та іноземців намагаються покинути Афганістан, вони утворили тисняву в аеропорту Кабула, який поки що перебуває під контролем американських сил, що проводили у країні військову операцію.

Тисячі людей упродовж останніх діб намагалися залишити країну через аеропорт Кабулу — єдиний для того шлях, оскільки наземні перетини кордону охороняє “Талібан”.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Чехія більше не імпортує російську нафту — що відомо

нафта РФ

Чехія вперше в своїй історії стала повністю незалежною від постачання російської нафти.

Головні тези:

  • Чехія вперше в історії стала повністю незалежною від російської нафти.
  • Модернізація нафтопроводу TAL дозволила Чехії забезпечити себе нафтою із західних джерел.
  • Петр Фіала заявив, що Чехія може перекачувати до 8 млн тонн нафти на рік без російських постачань.

Чехія стала незалежною від російської нафти

Про це 17 квітня заявив прем'єр-міністр Петр Фіала на пресконференції.

Як зазначається, це сталося після завершення модернізації потужностей нафтопроводу TAL, що надходить із заходу.

Перші збільшені обсяги нафти, що постачаються нафтопроводом, вже надійшли до центральної нафтобази в Чехії, заявив Фіала.

Тепер Чехія може перекачувати до 8 млн тонн сирої нафти на рік із західних трубопроводів, що повністю покриє споживання нафтопереробних заводів у Чехії.

Ми зробили ще один крок на шляху до нашої енергетичної незалежності.

Петр Фіала

Петр Фіала

Прем'єр-міністр Чехії

Нагадаємо, у січні прем’єр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна готова до повного переходу на постачання нафти західним маршрутом нафтопроводами TAL та IKL у разі нестачі російської нафти з нафтопроводу "Дружба".

Фіала раніше говорив, що Чехія позбудеться залежності від російської нафти найпізніше до середини 2025 року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?