Учені дізналися неочікуваний факт про собак та їхнє ставлення до господарів
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Учені дізналися неочікуваний факт про собак та їхнє ставлення до господарів

собака
Джерело:  Nature

Після нового дослідження науковці дійшли висновку, що собаки вміють розпізнавати емоційний стан своїх господарів завдяки нюху.

Головні тези:

  • Запах стресу господаря робить собак більш тривожними та впливає на їхню поведінку.
  • Важливо контролювати свої емоції під час взаємодії з собакою, щоб уникнути надмірного стресу для улюбленця.
  • Нове дослідження дало змогу виявити цікаві закономірності взаємодії собаки та її власника.

Собаки знають, що відчувають їхні господарі

За словами вчених, учасниками експерименту стали 18 собак, а також їхні власники.

Тварин навчили розрізняти два місця розташування мисок: одна з ласощами, інша — порожня.

Коли домашні улюбленці здобули цю навичку — їм принесли іншу миску і поставили її в нове місце.

Як зазначають науковці, якщо собака швидко йшов до нової миски, це вважалося "оптимістичним" вибором, а якщо повільно — "песимістичним".

Під час експерименту власники собак перебували в різних емоційних станах: деякі вирішували складні математичні завдання (це провокувало стрес), інші слухали заспокійливу музику (це викликало розслаблення). Запахи поту від цих людей по-різному впливали на реакцію собак.

Фото: unsplash.com

Що важливо розуміти, коли домашні відчували запах людей, які перебували в стані стресу, вони частіше робили "песимістичний" вибір, тобто повільніше йшли до нової миски.

Такого ефекту не виявили у собак, які піддавалися запаху господарів у розслабленому стані.

Який головний висновок цього дослідження

Як зазначають вчені, насамперед їм вдалося з’ясувати, що собаки здатні сприймати емоційний стан людей через нюх.

Існує висока ймовірність того, що запах стресу дійсно робить їх більш тривожними.

Окрім того, наголошується, що собаки, які піддавалися впливу запаху стресу, краще навчались розрізняти ласощі та порожні миски, ніж ті, які не відчували запаху.

Науковці озвучили припущення, що це може бути пов'язано з тим, що запах стресу підвищує пильність собак і стимулює їх до більш ретельного аналізу навколишнього середовища.

Вчені наголошують, що важливо контролювати власний емоційний стан під час взаємодії з собакою, щоб не створювати для неї додатковий стрес.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Путін запропонував Трампу угоду щодо природних ресурсів

Путін
Джерело:  online.ua

Команда російського диктатора Володимира Путіна запропонувала адміністрації американського лідера Дональда Трампа угоду, що стосується російських природних ресурсів. Москва нібито зацікавлена у спільних проєктах зі США в Арктиці.

Головні тези:

  • Кремль хоче, щоб американські нафтові компанії повернулися в Росію.
  • До початку великої війни в Україні Exxon Mobil була єдиною великою американською компанією, що займалася видобутком нафти в РФ. 

Що Путін пропонує Трампу

З заявою з цього приводу виступив глава Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва.

Останній почав стверджувати, що раніше американські нафтові компанії вели "дуже успішний бізнес" у Росії. Він також додав, що нібито через санкції втрати сягнули близько 300 млрд дол.

Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія? — заявив поплічник російського диктатора.

Що важливо розуміти, до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Exxon Mobil була єдиною великою американською компанією, що займалася видобутком нафти в РФ.

У її володінні було 30% у проєкті "Сахалін-1", однак після введення санкцій вона заявила про вихід. Попри це, продати свою частку так і не змогла — офіційна Москва кілька разів продовжувала терміни, останній раз до кінця 2026 року.

Російський диктатора хотів, щоб до 2025 року в країні були створені власні технології буріння і розвідки вуглеводнів, а їхня частка досягла б 80%.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?