Учені розробили новий точний метод боротьби з раком — що відомо
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Учені розробили новий точний метод боротьби з раком — що відомо

рак
Джерело:  Bloomberg

Лікування раку, наявне у нас в розпорядженні на сьогодні, несе в собі безліч ризиків і побічних ефектів, які роблять боротьбу з недугою ще більш складною. Але результати недавнього дослідження, проведеного в Медичній школі Університету Дьюка, являють собою потенційний прорив у лікуванні раку, який обіцяє бути більш точним і менш руйнівним для здорових клітин, ніж існуючі методи терапії.

Вченим вдалося домогтися неймовірної точності та ефективності в боротьбі з раком

Дослідження, проведене під керівництвом дослідника-імунолога доктора Хосе Рамона Конехо-Гарсіа, присвячене використанню димерних IgA (dIgA) антитіл для впливу на молекули, що сприяють розвитку пухлини, усередині ракових клітин, зокрема тих, які не піддаються іншим методам лікування.

Антитіла dIgA можуть специфічно впливати на мутації, пов'язані з PIGR — білком, присутнім у більшості епітеліальних ракових клітин. Одна з мутацій, KRAS G12D, яка, як відомо, спричиняє агресивні форми раку, може бути зупинена цим антитілом у процесі росту, що називається трансцитозом.

Випробування на мишах з раком легень і товстої кишки продемонстрували зниження росту пухлини під час використання цього антитіла, що перевершує результати сучасних клінічних методів лікування. Дослідження також показало багатообіцяючі результати щодо іншої мутації — IDH1 R132H.

Унікальність цього дослідження полягає в тому, що антитіло dIgA здатне досягати мутацій всередині клітин, що в минулому було складним завданням для дослідників.

Доктор Конехо-Гарсіа вважає, що такий підхід дає змогу точно впливати на пухлинні клітини, виганяючи з них молекули, що сприяють розвитку пухлини, і у такий спосіб запобігаючи її зростанню. Він наголосив, що антитіло може бути використане для лікування цілого спектра агресивних епітеліальних раків, включно з раком яєчників, товстої кишки і легенів.

Отримані результати є частиною галузі імунотерапії, що розвивається, яка спрямована на використання імунної системи організму для лікування раку. Інші методи лікування, такі як інгібітори PD-1 і CAR T-клітини, також демонструють значні перспективи.

Доктор Конехо-Гарсіа і його команда завершили дослідження в Онкологічному центрі та Дослідницькому інституті імені Х. Лі Моффітта. Наразі вони допрацьовують антитіло для подальших клінічних випробувань.

Раніше Фокус писав про тестування універсального щеплення від грипу на основі мРНК. Цей етап перегонів за новий захист від грипу перебуває тільки на ранній стадії, але вже набирає обертів.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Келлог оцінив хід переговорів США та України

Келлог
Джерело:  The Times

На переконання спецпредставника президента США щодо України Кіта Келлога, відновлення переговорів між Україною та США щодо угоди про копалини є позитивним сигналом.

Головні тези:

  • Остаточне рішення щодо угоди буде ухвалювати Верховна Рада України.
  • Ніхто наразі не знає, які саме корисні копалини доступні в Україні, і яка їхня вартість.

Київ та Вашингтон все ще намагаються домовитися

Як стверджує Кіт Келлог, відносини України та США врешті-решт "повернулися на правильний шлях".

Це підтверджує прибуття до Вашингтона технічної групи українських посадовців для обговорення угоди, яка має на меті надати Америці значний доступ до величезних запасів критично важливих корисних копалин в Україні.

Спецпредставник Трампа звернув увагу на те, що американські чиновники недооцінили те, що було пов'язано із забезпеченням цієї угоди.

Це не просте "так" чи "ні". Люди насправді не розуміли процес так добре, як мали б.

Кіт Келлог

Кіт Келлог

Спецпредставник президента США щодо України

На цьому тлі він також нагадав, що фінальне рішення у цьому питанні буде ухвалювати Верховна Рада України.

За словами Келлога, Білий дім чудово усвідомлює, що "ніхто не знає", які саме корисні копалини доступні в Україні, і яка їхня вартість.

Що важливо розуміти, востаннє геологічну розвідку проводили ще за часів існування Радянського Союзу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?