Професор Державного університету Ілії (Грузія) і журналіст Олег Панфілов назвав причини, завдяки яким він упевнений в неминучості розвалу Росії.
Про це він розповів в інтерв'ю ONLINE.UA.
«Я люблю говорити про розпад РФ, але намагаюся наводити аргументи», - підкреслив він.
За словами Панфілова, Росія є не просто штучною країною, а штучною імперією. Як показала історія, всі штучні імперії, «від Римської до Австро-Угорської», неминуче розпадаються.
«Перше: до російської соціології (яка показує високі рейтинги влади, - ONLINE.UA) не треба ставитися серйозно», - переконаний він.
Професор додав, що «соціологічні дослідження - це індикатор для вільних країн».
Другим аргументом розпаду Росії стало те, що «сьогодні коаліція, яка протистоїть Москві, знайшла "больові" точки, куди потрібно тиснути для заспокоєння Росії і її перебудови».
«Третє: РФ - штучна країна, яка об'єднала велику кількість народів. Але у чеченця і чукчі, наприклад, спільного мало», - резюмував вчений.
Повний текст інтерв'ю Олега Панфілова читайте на ONLINE.UA - Наживка для Росії - грузинський професор Панфілов про больові точки РФ і капкан для Путіна.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації
Імпічмент для президента Південної Кореї. У Сеулі мітингують десятки тисяч людей

Десятки тисяч людей вийшли 29 березня на мітинги в центрі Сеула: одні протестувальники вимагали відставки відстороненого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, тоді як інші виступали проти його усунення від влади.
Головні тези:
- Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула, виступаючи як за, так і проти усунення відстороненого президента Юна від влади.
- Протестувальники закликали Конституційний суд швидко винести рішення у справі про імпічмент президента Південної Кореї.
- Опозиційні партії та громадські групи висловили свою позицію стосовно імпічменту та вимагають відставки Юна Сок Йоля.
У Сеулі проходять масштабні мітинги: що відомо
Обидві групи протестувальників закликали Конституційний суд країни якнайшвидше винести рішення у справі про імпічмент Юна, оскільки суд ще не оголосив дату вердикту в цій справі.
Близько 15 тисяч протестувальників зібралися біля палацу Кьонбок, тримаючи в руках плакати з вимогою «негайного усунення Юна» і скандуючи «Припиніть повстання і прийміть новий світ». Поліція перекрила рух на прилеглих вулицях.
Конституційний суд повинен захистити демократію на цій землі і винести рішення про відсторонення Юна від влади, — сказав Кім Чже Ха, лідер громадської групи, яка організувала мітинг.
Головна опозиційна Демократична партія (ДП) та чотири інші опозиційні партії також провели окремий мітинг на площі Гванхвамун в центрі Сеула, де лідер ДП Пак Чан Де заявив: «Місце Юна у в'язниці. Він знову спробує ввести воєнний стан, якщо його не усунуть».
Окремо близько 23 тисяч прибічників Юна виступили із засудженням його імпічменту і вимагаючи від Конституційного суду винести рішення на його користь.
Християнська громадська група «Врятуймо Корею» провела окремий мітинг біля Національної Асамблеї в західному районі Сеула Йойдо, в якому взяли участь близько 3 тис. учасників, в тому числі кілька депутатів від правлячої Партії народної влади.
Вийшовши на трибуну, депутат Юн Сан Хен звинуватив Конституційний суд у невиконанні своїх обов'язків через те, що він не призначив дату винесення рішення про імпічмент Юна, вимагаючи, щоб суд «не зволікав і виніс своє рішення наступного тижня».
У разі виходу США з Альянсу, країни НАТО все ще матимуть потужний військовий потенціал, який зможе їх захистити під час можливої війни з Росією. Одну з головних ролей може відіграти Туреччина та її рішення у цьому контексті.
Головні тези:
- Європейські країни НАТО мають значну перевагу у кількості військової техніки та живої сили порівняно з Росією.
- Можлива відмова Туреччини від участі у війні на боці Альянсу може значно скоротити можливості європейських країн.
Наразі НАТО набагато сильніший, ніж Росія
Що важливо розуміти, армії країн-членів НАТО сягають понад 2 мільйони військових, а в країни-агресорки РФ наразі вдвічі менша кількість особового складу.
Що стосується танків, то в Альянсу їх близько 6700, а Путін може задіяти лише 2900.
На озброєнні європейців перебуває понад 2 300 винищувачів, тоді як у Росії їх трохи менше 1 400. Особливо велика кількісна різниця в артилерії: європейські країни НАТО мають у своєму розпорядженні понад 15 400 гармат, тоді як РФ — 6090.
З заявою з цього приводу виступив австрійський військовий експерт Густав Грессель.
Він попередив про те, що у Росії може бути більше солдатів, ніж наразі відомо.
За словами фахівці, у разі війни між НАТО і Росією Туреччина може відмовитися від участі і військової допомоги через близькість до Москви.
У цьому випадку ресурси європейців значно скоротяться, оскільки Туреччина надає майже чверть солдатів, понад третину бойових танків і майже 18% артилерії.