Україна починає забір зразків ДНК за кордоном для пошуку зниклих безвісти
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна починає забір зразків ДНК за кордоном для пошуку зниклих безвісти

Дмитро Лубінець
зниклі безвісти

Україна організувала забір зразків ДНК за кордоном. Це необхідно для пошуку зниклих безвісти.

Україна починає забір зразків ДНК за кордоном для пошуку зниклих безвісти

Стартував збір інформації щодо забору зразків ДНК за кордоном для пошуку зниклих безвісти на території України. Їх можуть здавати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які бажають розшукати близьких, - написав Лубінець.

За його словами, місця, де можна здавати зразки ДНК, працюють на базі ДП "Документ". Зразки ДНК надсилатимуть слідчим Нацполіції для пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

Попередні заявки прийматимуть до 15 січня на пошту: hotline@dmsu.gov.ua.

У повідомленні слід зазначити:

  • свої контактні дані (ПІБ, номер телефону);

  • адресу підрозділу, до якого плануєте звернутись;

  • орієнтовна дата можливого звернення.

Головна мета такого проекту із забору ДНК - ідентифікація осіб, які зникли безвісти на території України, у тому числі за особливих обставин.

Це може прискорити процес розшуку людей, які зникли за особливих обставин.

Зниклі безвісти в Україні

Раніше заступник голови МВС Леонід Тимченко в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів, що наразі Міністерство внутрішніх справ має дані про 26 тисяч зниклих безвісти за особливих обставин. З них 11 тисяч людей – цивільні, близько 15 тисяч – військові. Близько 9 тисяч рідних вже отримали витяги з Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин.

5 травня 2023 року тодішній Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко заявляв, що українська влада розшукує понад 7 тисяч людей зниклих безвісти, з них 15% – цивільні.

Станом на кінець травня 2023 року Україні було відомо про приблизно 24 тисячі громадян України, зниклих безвісти під час збройної агресії Росії, повідомляв омбудсмен Дмитро Лубінець.

Категорія
Технології
Дата публікації

Україна спроможна виробляти системи ЗРК FrankenSAM — що відомо

ЗРК

Україна здатна самостійно виробляти системи ЗРК у межах програми FrankenSAM. Старший радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін підтвердив це під час брифінгу до Дня Зброяра.

Головні тези:

  • Україна самостійно виробляє системи ЗРК FrankenSAM у межах спільної програми з США.
  • Програма створена для компенсації дефіциту радянських ракет та захисту енергетичної інфраструктури України.
  • Реалізовано два типи комплексів, які були успішно впроваджені у 2024 році.

Україна вироблятиме системи ЗРК FrankenSAM

За словами ексглави Мінстратегпрому, Україна отримала технічну документацію на ЗРК типу FrankenSAM і наразі здатна самостійно реалізовувати ці системи.

На частину цих проєктів технічна документація була передана українській стороні. Ми повністю спроможні реалізовувати ці проєкти своїми силами.

Як відомо, програма FrankenSAM (поєднання слів Франкенштейн та "SAM" — зенітно-ракетна система англійською) була створена спільними зусиллями України та США з метою компенсувати дефіцит радянських ракет у зимовий період 2022–2023 років і захистити енергетичну інфраструктуру України.

У межах програми було розроблено три типи ЗРК FrankenSAM — "малий", "середній" та "великий". Вони повинні були поєднати наявні в Україні радянські системи із західними ракетами.

На питання, чи будуть ці проєкти продуктивно розвиватися зі зміною влади у США, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін на брифінгу відповів наступне:

Частина проєктів FrankenSAM була реалізована у 2024 році. Техніка, яка модернізувалася або покращувалася — була модернізована, покращена і поставлена в Сили безпеки й оборони України. Частина проєктів ще триває. Був етап, коли була невеличка пауза. Вона була, напевно, технічною, але зараз "стопів" немає.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року повідомлялося, що США допомогли Україні реалізувати два типи таких комплексів, здатних стріляти західними ракетами. Було створено ЗРК, який веде вогонь авіаційними ракетами AIM-9M Sidewinder — "малий" FrankenSAM. Також було адаптовано ЗРК "Бук-М1" для використання зенітних ракет RIM-7. Тоді ж повідомлялося, що обидві системи стануть на бойове чергування восени 2023 року.

У січні ж 2024 року стало відомо, що українська протиповітряна оборона вперше застосувала систему FrankenSAM проти ворожих безпілотників. Тоді було успішно збито іранський дрон-камікадзе Shahed на відстані 9 кілометрів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?