Україна опинилася у топ-50 рейтингу екосистем для стартапів у 2021 році, однак показники держави значно зменшилися в цілому у порівнянні з торішньою ситуацією.
Джерело: Global Startup Ecosystem 2021 від StartupBlink
Згідно з оцінкою фахівців, Україна посідає 34-ту позицію. Ще 2020 року вона знаходилася на 5 сходинок вище.
Найбільш зручним містом для стартапів залишається Київ. В окремому міжнародному рейтингу міст українська столиця знаходиться на 48-й сходинці та входить таким чином у топ-50 також.
Утім, відповідно рейтингу за попередні роки мегаполіс впав одразу на 16 позицій. Найліпші показники стосовно Києва торкаються галузей розробки програмного забезпечення та обробки даних, маркетингу й продаж. За ними місто обіймає 19-ту сходинку у світі.
В цілому в рейтингу з 1000 найкращих міст знаходяться одразу 6 українських. Львів, який знаходиться на другій позиції всередині країни, одразу ж за Києвом, завоював за рік одразу 99 сходинок і посів 255-ту.
Інші міста втратили позиції, що вплинуло на загальні рейтинги держави у міжнародному рейтингу. наприклад, третя в Україні Одесса втратила 38 позицій та знаходиться на 394-й; Харків впав до 513-го через втрату одразу 72-х; Тернопіль оцінений на 787 місце із втратою 63 сходинок; Дніпро впало на 80 місць і посіло 883-тє.
“Українська екосистема стартапів дійсно така, що надихає. Країна вже кілька років бореться з економічними проблемами, але продовжує розвивати технології”, - відзначили експерти, причетні до формування рейтингу.
Вони звернули увагу на певні позитивні риси, які характерні для України.
“Головна причина для такого успіху України - це талант її розробників, які шукають іноземні компанії віддалено чи завдяки представництвам на місці. Вартість життя в Україні невисока за західними стандартами, однак розробники попри добре оплачувану з-за кордону роботу вирішують створити власний стартап. Якщо такий підхід буде збережено, Україна опиниться на шляху до великого успіху та перетвориться на лідера у глобальній екосистемі стартапів”, - резюмували дослідники.
Водночас було вказано на недоліки місцевої системи - надзвичайну бюрократію та складність податкової системи, яка відштовхує інвесторів.
Читайте також:
У Кабміні нагадали, як відкриття ринку землі допоможе економіці;
Про енергетичну бідність та захист вразливих споживачів: інтерв’ю з експерткою ПЕБ Світланою Голіковою;
Аналітики з'ясували, коли Україна може відмовитися від співпраці з МВФ.