В ЄС перша країна офіційно визнала Apple монополістом
Категорія
Технології
Дата публікації

В ЄС перша країна офіційно визнала Apple монополістом

В ЄС перша країна офіційно визнала Apple монополістом
Джерело:  online.ua

Корпорація Apple на офіційному рівні отримала статус монополіста в Нідерландах, де місцевий антимонопольний комітет ухвалив відповідне рішення через правила оплати в App Store.

Джерело: Reuters

За оприлюдненими даними, у королівстві ще з 2019 року триває розслідування стосовно Apple. Корпорацію підозрюють у зловживаннях своїм домінувальним становищем на місцевому ринку.

Згідно з уточненням, об’єктом спеціального розслідування стали правила в App Store, які вимагають використання платіжної системи компанії. Це своєю чергою призводить до комісій, що коливаються між 15 до 30%.

Відзначається, що управління у справах споживачів і ринків Нідерландів проінформувало представників Apple про згадане рішення. Утім, поки що не ухвалено рішення про штрафи.

На вимогу регулятора компанія має внести зміни в системи оплати всередині додатків.

Наразі інших подробиці справи не було оголошено з жодного боку, оскільки процес розгляду триває у закритому форматі.

Позови проти Apple

Представники Єврокомісії зауважили, що компанія користувалася протизаконними методами, коли не дозволяла розробниками імплементувати альтернативні системи покупок у їхніх додатках — вони були вимушені користуватися сервісом Apple, який супроводжувався обов’язковою комісією в 30%.

Також компанія не дозволяла розробникам інформувати всіх користувачів щодо цих альтернативних шляхів для покупок поза межами додатків.

В ЄК наразі упевнені, така політика з боку керівництва Apple зумовила зростання цін на підписки та завдала фінансових збитків простим користувачам софту.

Водночас із цим капіталізація Apple досягла рекордних показників станом на осінь 2021 року. Відповідні показники сягнули понад 2,5 трильйона доларів США.

У світі наразі капіталізацію Apple перевищує поки що тільки національна нафтова компанія Саудівської Аравії — Saudi Aramco з показником приблизно в 7,1 трильйона доларів.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Британія запровадила новий пакет санкцій проти Росії

Британія
Джерело:  Politico

Велика Британія запровадила нові санкції проти РФ. Цього разу уряд країни заборонив експорт до Росії контролерів ігрових консолей, які, як зазначили в країні, використовуються для пілотування безпілотників на лінії фронту в Україні. 

Головні тези:

  • Нові санкції Великої Британії проти РФ спрямовані на обмеження доступу до інноваційного програмного забезпечення та технологій у російських оборонних та енергетичних секторах.
  • Пакет санкцій включає заборону на експорт контролерів ігрових консолей до Росії, які використовуються для пілотування безпілотників на фронті в Україні.
  • Санкції також охоплюють експорт хімікатів, електроніки, машин та металів, з метою обмеження військових та промислових можливостей Росії.

Британія ухвалила нові санкції проти РФ

Загалом новий пакет містить 150 торгівельних санкцій проти РФ. Крім того, Британія закрила доступ й до інших технологій, серед яких програмне забезпечення для пошуку та експлуатації нових нафтових та газових свердловин.

Сьогодні ми використовуємо всі наші можливості, щоб задушити російську військову машину, врятувати життя українців і захистити британський бізнес від цинічної російської експлуатації, - зазначив міністр у справах санкцій Великої Британії Стівен Доті.

Такий пакет санкцій переважно спрямований на припинення доступу до інноваційного програмного забезпечення та технологій до російського оборонного та енергетичного секторів разом з контролерами відеоігор, які російські окупанти використовують для БпЛА на війні в Україні.

Також такі обмеження були спрямовані на передачу технологій, які використовуються у виробництві товарів, що належать до "Спільних високопріоритетних товарів". До них належать електронні вироби, такі як підсилювачі та схеми. Уряд Британії називає ці товари "критично важливими" для російських військових розробок.

Крім того, новий пакет санкцій забороняє експорт хімікатів, електроніки, машин та металів, аби обмежити військові та промислові можливості РФ.

Перекриття енергетичних доходів Росії виснажить військову скарбничку Путіна - саме тому ми припиняємо продаж складного програмного забезпечення, яке використовується для отримання прибутку від нових запасів нафти і газу, запобігаючи використанню британського досвіду для підживлення російської військової машини. Ми також повністю забороняємо постачання до Росії контролерів для відеоігор, щоб запобігти їх використанню для пілотування безпілотників на фронті, тобто ігрових приставок.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?