Випадки тромбів у деяких людей після отримання ін’єкції вакциною AstraZeneca прямо пов’язані з розробкою британо-шведської компанії та Оксфордського університету, стверджують в Європейському агентстві лікарських засобів.
Джерело: Il Messaggero
За словами Марко Кавальєрі — голови підрозділу загроз для здоров’я та стратегії вакцинації EMA, наразі на рівні структури підтверджено, що цей зв’язок є “очевидним”.
“На мою думку, на цей момент ми можемо сказати, що зв'язок (випадків тромбозу) з вакциною очевидна. Але ми все ще не знаємо, що викликає таку реакцію”, - наголосив експерт.
Він пояснив, що найближчим часом представники EMA планують виступити з офіційною заявою з цього приводу. Це має статися нібито вже за кілька годин у вівторок, 6 квітня.
У майбутньому європейський медикаментозний регулятор передбачає визначити групу пацієнтів з коронавірусом COVID-19, для яких може бути нерелевантним використання саме вакцини AstraZeneca.
“Молоді жінки, які часто схильні до тромбозів, менше страждають від впливу COVID-19. Тому нам потрібно буде оцінити для них співвідношення ризику і користі”, - підсумував Кавальєрі.
У чому проблема вакцини AstraZeneca
У різних країнах після початку масових кампаній з імунізації населення почали з’являтися повідомлення про поодинокі випадки тромбозу в людей після щеплення цим препаратом. На загальному рівні Євросоюзу, а також у скандинавських державах та Фінляндії використання його поставили на паузу.
Пізніше, буквально за лічені дні, експерти констатували відсутність прямого ризику від використання вакцини AstraZeneca та виникнення тромбів. Утім. у Скандинавії вирішили витримати більш тривалу паузу перед відновленням щеплень британо-шведськими засобами.
Партія вакцини, яку отримала Україна наприкінці лютого, є розробкою саме AstraZeneca, просто виготовленою за офіційною ліцензією в Індії та під назвою Covishield.
Читайте також:
У МОЗ нагадали про тонкий момент щодо вакцинації проти коронавірусу;
У Великій Британії виявили десятки випадків тромбозів після вакцинації AstraZeneca;
Австрія почала погрожувати ЄС блокуванням закупівлі вакцин.