Українця Михайла Ференця засудили у Білорусі до 3 років колонії загального режиму за участь у протестах. Речник МЗС Олег Ніколенко зауважив, що справа не нова. Мінський суд засудив Ференця ще 20 вересня. Того ж дня МЗС висловило протест білоруській стороні.
Джерело: фейсбук Олега Ніколенка
“Ми вважаємо справу українця політично мотивованою, а вирок несправедливим та протиправним. Доказів провини наведено не було», – наголосив Ніколенко.
Дипломат додав, що наразі вирок не набув чинності. Адвокати вже подали апеляційну скаргу. У МЗС обіцяють, що продовжать захищати інтереси українця усіма доступними засобами задля його звільнення.
Ференцу інкримінують порушення громадського спокою і блокування руху транспорту під час протестів у Мінську, що відбувалися в серпні – вересні 2020 року. Також білоруські правоохоронці обвинувачують Ференця в створення Телеграм-каналу, що нібито координував діє протестуючих, на якому обговорювали проведення мітингів. Наразі відомо, що суд засудив українця до позбавлення волі на 3 роки. Його хочуть помістити у виправну колонію в умовах загального режиму.
Перебіг протестів у Білорусі
Нагадаємо, протести у Білорусі почалися у серпні минулого року на фоні чергового обрання президентом тамтешнього лідера Олександра Лукашенка. Люди виходили на вулиці, а силовики жорстоко били їх та затримували. Це відбувалось протягом кількох місяців.
В день виборів після публікації перших офіційних екзит-полів, що свідчили про нібито переконливу перемогу Лукашенка вже в першому турі і суттєво розходилися з опозиційним підрахунком голосів, масові протести охопили одразу багато міст країни. Поза Мінськом люди масово виходили на вулиці в Барановичах, Бересті, Бобруйську, Вітебську, Гродні, Жлобині, Могильові, Пінську та ін. Їхньою основною метою став чесний підрахунок голосів і відставка Лукашенка, який займає посаду президента з 1994 року.
Починаючи з вечора 9 серпня по всій Білорусі щодня проходять мирні акції солідарності та страйки, а у вихідні — багатотисячні марші. Протести 2020 року є найбільшими в історії незалежної Білорусі.
Станом на серпень 2021 року було понад 600 політв’язнів. Десятки тисяч людей були заарештовані, а тисячі покинули країну.
Читайте також:
Лукашенко звинуватив Україну в розміщенні військових баз США.
У Зеленського висунули вимогу Путіну щодо нормандських переговорів.
Це удар — Україна пригрозила Угорщині після контракту з РФ.