В Україні змінили правила адаптивного карантину
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні змінили правила адаптивного карантину

В Україні змінили правила адаптивного карантину
Джерело:  online.ua

З 6 грудня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину. Насамперед йдеться про оновлення вимог для "жовтої" зони. Про це під час сьогоднішнього брифінгу заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Джерело: брифінг МОЗ

Крім іншого, з першого тижня грудня бізнес у "жовтій" зоні буде зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест.

Ті, хто не отримав щонайменше однієї дози вакцини проти COVID-19 або не мають при собі негативного ПЛР-тесту чи сертифікату про одужання, у "жовтому" рівні епідемічної небезпеки не матимуть змоги:

  • взяти участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;

  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

  • скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе та інші заклади.

В яких сферах можна користуватися послугами без вакцинації

За словами міністра, робота банківських установ, продовольчих магазинів, аптек, автозаправних станцій, ветмагазинів у "жовтому" та "червоному" рівні не обмежується.

Наразі у "жовтій" зоні перебувають такі області, як Тернопільська, Кіровоградська, Чернівецька та Харківська.

Нові карантинні обмеження діятимуть з 6 грудня (інфографіка - t.me/COVID19_Ukraine/2299)

Правила "жовтої" зони

  • обов'язкове носіння масок та соціальна дистанція

  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,

  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,

  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,

  • дитсадки та молодші класи шкіл (1-4) працюють у звичайному форматі,

  • інші заклади освіти - лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу.

Нагадаємо, станом на 30 листопада в Україні виявили 10 554 нові випадки COVID-19 — це майже вдвічі більше за показник минулого дня. Зокрема, захворіли 846 дітей та 197 медпрацівників. Загальна кількість хворих сягнула 3 438 381 особи. Вірус забрав життя 562 одного українця за минулий день.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Гарріс активно готувалася до смерті Байдена — неочікувані деталі

Гарріс
Джерело:  The Guardian

Команда колишньої віцепрезидентки США Камали Гарріс розробляла цілу стратегію та алгоритм дій, побоюючись того експрезидент Джо Байден може піти з життя ще на посаді лідера країни.

Головні тези:

  • Важливі подробиці розкриті у новій книзі авторів Джонатана Аллена і Емі Парнс.
  • Члени команди Гарріс складали список федеральних суддів, які могли б привести віцепрезидентку до присяги у разі смерті Байдена.

Байден міг померти на посаді президента

Подробиці подій у Білому домі описані у новій книзі "Битва: всередині найдикішої битви за Білий дім" Джонатана Аллена і Емі Парнс.

Як виявилося, представники Демократичної партії проводили таємні переговори, щоб спланувати зняття Джо Байдена як кандидата в президенти від партії вже у 2023 році.

Не менше шокує той факт, що Камала Гарріс та члени її команди створювали спеціальну стратегію, оскільки хотіли бути готовими навіть до найгіршого розвитку подій, а саме смерть Байден на посаді президента.

Автори книги стверджують, що цим займався Джамал Сіммонс, директор з комунікацій Гарріс.

Ба більше, він навіть склав список з федеральних суддів, які могли б привести віцепрезидентку США до присяги.

Сіммонс не говорив Камалі Гарріс про список до того, як покинув її табір у січні 2023 року. Але він порадив колегам, що його слід негайно проінформувати, якщо щось трапиться з Байденом, тому що він розробив цілу комунікаційну стратегію.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?