Вчені попереджають про стрімку еволюцію смертельно небезпечної для людей бактерії
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені попереджають про стрімку еволюцію смертельно небезпечної для людей бактерії

бактерія Pseudomonas aeruginosa
Джерело:  The Independent

За результатами нового дослідження науковців, бактерія Pseudomonas aeruginosa протягом останніх двох століть еволюціонувала і стала смертельно небезпечною для людей. 

Головні тези:

  • Бактерія Pseudomonas aeruginosa еволюціонувала протягом останніх двох століть і стала смертельно небезпечною для людей, провокуючи близько 300 тис смертей щороку по всьому світу.
  • Супербактерія може викликати інфекції, стійкі до лікарських препаратів, особливо у пацієнтів з муковісцидозом або захворюваннями легень, спричиненими палінням.
  • Дослідження показало, що швидке поширення бактерії пов'язане з генетичним дефектом у людей, а також з життям в густонаселених містах та забрудненням повітря.
  • Науковці розробляють методи контролю поширення інфекцій, спричинених супербактеріями, які допоможуть покращити імунітет та запобігти новим епідемічним клонам.
  • Систематичний скринінг усіх груп пацієнтів з ризиком інфікування може виявити та запобігти утворенню нових епідемій смертельно небезпечних бактерій.

Що відомо про стрімке поширення та еволюцію небезпечної для людини бактерії Pseudomonas aeruginosa

За висновками науковців з Кембриджського університету, звичайна бактерія довкілля протягом останніх двох століть еволюціонувала до смертельно небезпечної для людини, і наразі щороку провокує близько 300 тис смертей щороку по всьому світу.

Ця бактерія здатна викликати велику кількість інфекцій, стійких до лікарських препаратів, особливо у людей із супутніми захворюваннями, такими як муковісцидоз, або пошкодження легень внаслідок паління.

Науковці у новому дослідженні проаналізували майже 10 тис зразків ДНК людей, інфікованих Pseudomonas aeruginosa по всьому світу.

Вони намагались відтворити еволюційний шлях цієї бактерії, будуючи "генеалогічне древо" вірусу.

Виявилось, що 21 “гілка” цього “дерева” слугує причиною семи з десятки випадків інфікування.

І ці варіанти бактерії швидко еволюціонували і поширилися по всьому світу всього за 200 років.

Які вразливості використовує супербактерія Pseudomonas aeruginosa

Вчені зазначають, що деякі з мутацій можуть використовувати генетичний дефект у людей з муковісцидозом, який дозволяє інфекції виживати в клітинах імунної системи, що називаються макрофагами.

Дослідники підозрюють, що швидке поширення вірусу було спричинене тим, що за останні два століття люди стали жити в густонаселених містах, а забруднення повітря зробило легені людини більш сприйнятливими до інфекції.

Наше дослідження навчило нас новим речам про біологію муковісцидозу і виявило важливі способи, якими ми могли б поліпшити імунітет проти вторгнення бактерій у цьому і, можливо, інших умовах, - пояснює один з авторів дослідження Андрес Флото.

За словами доктора Флото, науковці приділили ключову увагу тому, наскільки швидко інфекція поширюється серед пацієнтів з муковісцидозом.

Дослідження також може допомогти лікарням краще контролювати поширення інфекцій, спричинених супербактеріями.

Примітно бачити швидкість, з якою ці бактерії розвиваються і стають епідеміями, і те, як вони можуть спеціалізуватися на певному середовищі легень. Нам справді необхідний систематичний, превентивний скринінг усіх груп пацієнтів із групи ризику, щоб виявити і, сподіваюся, запобігти появі нових епідемічних клонів, - підкреслює ще один автор дослідження Аарон Вейманн.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні запустили програму Ukraine2EU — важливі деталі

Що важливо знати про програму Ukraine2EU
Джерело:  online.ua

В Україні офіційно запустили програму Ukraine2EU, головна ціль котрої — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до Європейського союзу та реалізації необхідних реформ.

Головні тези:

  • Фінансування програми здійснюється ЄС, Данією, Литвою та Швецією.
  • Програма Ukraine2EU сприятиме стабільному прогресу у напрямку європейської інтеграції.

Що важливо знати про програму Ukraine2EU

1 квітня відбулася конференція "Вступ України в ЄС: вибір зроблено, питання часу", учасниками якої стали представники України, Євросоюзу, Литви та Данії.

Сама програма Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Вона розрахована на наступні 2 роки та буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA).

Очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль офіційно привітав запуск програми. Він звернув увагу на те, що Україна та Європа завжди були разом.

І сьогодні наше завдання — підтвердити це, пройти треком інтеграції максимально швидко та успішно. Інструмент Ukraine2EU" дає нам в цьому нові можливості.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

З заявою з цього приводу також виступила Катарина Матернова — пані посол ЄС в Україні.

Вона нагадала про важливість стратегічної координації та підтримки інституцій на шляху України до членства в блоці.

Завдяки програмі Ukraine2EU ми зміцнюємо інституційну спроможність України та забезпечуємо стабільний прогрес у напрямку європейської інтеграції, — наголосила дипломатка.

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?