Вчені натрапили на древній "портал у потойбіччя"
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені натрапили на древній "портал у потойбіччя"

Вчені натрапили на древній "портал у потойбіччя"
Джерело:  online.ua

Вчені біля стародавнього міста Чичен-Іца у Мексиці знайшли "портал у потойбіччя", оточений скелетами людей і тварин. Цю знахідку датують епохою цивілізації майя.

Джерело: Dailystar.

Що відомо про моторошну знахідку

Поряд з "порталом" знайшли скелети, а також каное. Знахідку виявили на півострові Юкатан ще в 2021 році, коли дайвери досліджували підводну печеру на глибині 4,6 м.

Дослідники під час занурення в сенот Сан-Андрес знайшли 38 скелетних останків, включаючи кістки людської стопи, броненосця, собаки, індички та орла.

Тепер, через людську стопу та кістки броненосця, історики вважають, що каное, можливо, використовувалося майя для стародавнього ритуалу "переходу" мертвих у загробне життя, йдеться в прес-релізі Національного інституту антропології та історії

Зазначимо, що майя вважали броненосців "алюзією до входу в підземний світ".

Про що свідчать знахідки

Збереглися зображення в кераміці майя, на яких броненосець виглядає як "табурет богів", які ставлять на нього свої ноги, - розповіла Александра Біар, археолог із Французького національного центру наукових досліджень.

Народ майя також вірив, що печери та сеноти були порталами в підземний світ, і використовував броненосців як "аватар" бога Л. Це божество, яке приймало форму ягуара. Воно вважалося одним із головних богів підземного світу й асоціювалося з дощем і блискавкою.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Масштабна повітряна атака РФ по Україні — скільки ракет і дронів збила ППО

Повітряні Сили ЗСУ
Mirage

Росія в ніч проти 24 квітня випустила по Україні 70 ракет різних типів та 145 дронів. Основним напрямком удару ворога став Київ.

Головні тези:

  • Росія випустила по Україні 70 ракет різних типів та 145 дронів, використовуючи різні види зброї, включаючи балістичні та крилаті ракети.
  • ППО збила 48 ракет і 64 шахеди РФ, активно відбиваючи атаку ворога.
  • Авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи брали активну участь у відбитті атаки Росії.

ППО збила 48 ракет і 64 шахеди РФ

Всього Росі за ніч випустила по Україні 215 повітряних цілей, а саме:

  • 11 балістичних ракет "Іскандер-М"/KN-23 (райони пусків — Брянська, Воронезька, Курська області.);

  • 37 крилатих ракет Х-101 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95мс (район пусків — Саратовська область);

  • 6 крилатих ракет "Іскандер-К" (район пусків — Донецька область);

  • 12 крилатих ракет "Калібр" (з акваторії Чорного моря);

  • 4 керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69 із літаків тактичної авіації (район пусків — Бєлгородська область);

  • 145 ударних дронів Shahed та дронів-імітаторів різних типів (з Брянська, Міллерово, Курська, Приморсько-Ахтарська тамису Чауда у Криму).

Як зазначили Повітряні сили ЗСУ, основним напрямком удару ворога цієї ночі був Київ.

Звіт ППО

Сили протиповітряної оборони збили:

  • 48 ракет (7 балістичних ракет "Іскандер-М"/KN-23, 31 крилату ракету Х-101, 6 крилатих ракет "Калібр", 4 керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69),

  • 64 "Шахеди".

Ще 68 ворожих безпілотників-імітаторів локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Атаку відбивали авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.

У відбитті атаки активну участь брала авіація, зокрема пілоти винищувачів F-16 та Mirage. На рахунку українських пілотів десятки збитих повітряних цілей.

У ніч на 24 квітня Росія завдала масованого удару по Україні. Під обстрілом опинилися Київ, Харків, а також області — Дніпропетровська, Житомирська, Полтавська, Хмельницька, Сумська і Запорізька.

У Києві найбільше постраждав Святошинський район — там частково зруйновано житловий будинок. На місці працюють рятувальники, триває розбір завалів. За останніми даними, у столиці загинули дев'ять осіб, понад 70 — поранені, серед них діти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?