Вчені назвали неочікувану небезпеку бороди
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені назвали неочікувану небезпеку бороди

Вчені назвали неочікувану небезпеку бороди
Джерело:  online.ua

Вчені з США дослідили чоловічі бороди і виявили у ній патогенні мікроорганізми, навіть за умови належного догляду. Зазначається, що вони оглянули та оцінили стан борід чоловіків різного статуту та віку, передає ONLINE.UA з посиланнячм на Men’s Life.

Що цікаво, навіть у медичних працівників у бороді є бактерії.

"Якщо у чоловіка немає проблем з імунітетом, то організм може побороти вторгнення патогенів. Якщо ж імунітет ослаблений, то існує великий ризик висипань та запалень на шкірі, наприклад, дерматит.Вчені зазначили, що у волоссі можуть бути стафілококи і кишкові патогени. Це виникає через накопичення залишків їжі та виділень під час чхання та кашлю", - сказано в повідомленні.

За словами дослідників, щоб знизити ризик негативних наслідків, щонайменше раз у два дні ретельно мити бороду шампунем і кілька разів щодня розчісувати.

Як повыдомляв ONLINE.UA, нещодавно співробітники Науково-технічного університету Китаю розробили спеціальну технологію, яка дозволить людям неозброєним оком бачити у темряві — її вже випробували на мишах.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ ліквідували 79 окупантів РФ на Покровському напрямку протягом доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Найгарячішим на фронті залишається Покровський напрямок. Тут 2 квітня відбулося 69 штурмових і наступальних дій.

Головні тези:

  • У звіті Генерального штабу ЗСУ було заявлено про ліквідацію 79 російських окупантів на Покровському напрямку.
  • За добу відбулося 191 бойове зіткнення, з них 69 на Покровському напрямку.
  • Під час бойових дій на Покровському напрямку було знищено автомобільну техніку, антени БпЛА, пункти управління БпЛА, засіб РЕБ, засоби супутникового зв’язку та інше.

ЗСУ знешкодили майже 130 окупантів на Покровському напрямку

Оперативна інформація станом на 22.00 02.04.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ,

Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу. З початку доби відбулося 191 бойове зіткнення.

На Покровському напрямку впродовж дня ворог здійснив 69 штурмових і наступальних дій.

Найбільша активність російських окупантів в районах населених пунктів Пантелеймонівка, Суха Балка, Шевченко, Водяне Друге, Єлизаветівка, Промінь, Зелене, Новий Труд, Котлине, Удачне, Котлярівка, Успенівка та Андріївка. Бої не вщухають до цього часу у 12 локаціях.

За попередніми підрахунками, сьогодні наші воїни ліквідували 79 та поранили 49 окупантів на даному напрямку.

Також знищено:

  • одиницю автомобільної техніки,

  • чотири антени БпЛА,

  • три пункти управління БпЛА,

  • один засіб РЕБ,

  • два засоби супутникового зв’язку.

Суттєво пошкоджено автомобіль, три гармати та танк противника.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?