Вчені розробили спосіб раннього виявлення вірусних інфекцій
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені розробили спосіб раннього виявлення вірусних інфекцій

Вчені розробили спосіб раннього виявлення вірусних інфекцій
Джерело:  online.ua

Вірус COVID-19 поширився по всьому світу і торкнувся багатьох людей. Хоча у нас є деякі способи його діагностики, завжди ведуться роботи, щоб знайти більш швидкі та ефективні інструменти. Нове дослідження, спрямоване саме на це, присвячене вивченню метаболічної реакції організму в разі зараження вірусом, подібним до COVID-19.

Джерело: Medical News

Відомо, що під час зараження вірусом COVID-19 у крові людей відбуваються зміни певних хімічних речовин, відомих як біомаркери, які допомагають лікарям відстежувати розвиток захворювання. У новому дослідженні пильніше вивчали аналогічні маркери, але цього разу в сечі.

Використовуючи сучасні методи, вчені проаналізували зразки сечі хворих і не хворих на COVID-19. Вони шукали специфічні молекули, деякі з яких виробляються нашим організмом природним чином для боротьби з вірусами.

Результати дослідження виявилися дивовижними: у сечі інфікованих пацієнтів було виявлено 10 специфічних молекул — так званих нуклеозидних аналогів. Причому вісім із них виявилися абсолютно новими для науки в цьому контексті, а це означає, що в нашому арсеналі набагато більше засобів захисту, ніж ми думали раніше.

Ці молекули не були просто такими, що потрапили під час дослідження, вони були безпосередньо пов'язані з природним захистом організму від вірусів. Крім того, рівень цих молекул був значно вищим у хворих на COVID-19, ніж у людей без інфекції. Це дає змогу припустити, що аналіз на наявність цих молекул може стати надійним способом визначення інфікованості людини вірусом. Ба більше, рівень цих молекул змінювався з плином часу, що дає змогу судити про прогресування та тяжкість захворювання.

Яке значення цього відкриття

Це не просто цікаве наукове відкриття. Воно має цілком реальні практичні наслідки. Наявність цих молекул може слугувати системою раннього попередження. Замість того щоб чекати, поки проявляться важкі симптоми, лікарі зможуть виявляти й усувати вірусні інфекції набагато раніше, що значно полегшить життя пацієнтів та їхні шанси на повне одужання.

Простіше кажучи, уявіть, що у вашому автомобілі з'явилася нова лампочка на приладовій панелі, яка спалахує не тоді, коли двигун зламався, а коли він тільки починає проявляти ознаки зносу. Це ніби попереджає вас, дозволивши вам підготуватися і вжити потрібних заходів, поки ситуація не погіршилася.

За всієї важливості відкриття, на вчених чекає ще багато роботи. Мета полягає в тому, щоб краще зрозуміти ці молекули, а потім розробити інструменти або тести для виявлення цих ранніх ознак вірусних інфекцій. Хоча наразі дослідження зосереджене на COVID-19, цей самий метод може допомогти і під час роботи з іншими вірусами.

У той час як ми боремося з проблемами охорони здоров'я в усьому світі, поява нового методу раннього виявлення проблем не може не радувати. Можливо, спалахи майбутніх пандемій вдасться присікати на корені, розвантаживши системи охорони здоров'я, які й так працюють на знос по всьому світу.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Cайт Московського метро показує об'яву Укрзалізниці після масштабної кібератаки

кібератака
Джерело:  online.ua

У роботі сайту метро держави-агресорки РФ Москви стався збій: на головній сторінці сайту наразі розміщено повідомлення від "Укрзалізниці".

Головні тези:

  • Сайт Московського метро постраждав від кібератаки, що призвело до збоїв у роботі та появи об'яви від Укрзалізниці.
  • Укрзалізниця стала об'єктом хакерської атаки, яка призвела до перебоїв у роботі онлайн-сервісів залізниці.
  • Відновлення роботи системи онлайн-продажу квитків на поїзди Укрзалізниці викликало збої в її роботі через підвищене навантаження.

На сайті Московського метро з’явилася об’ява Укрзалізниці

При спробі зайти на сайт московського метро з'являється повідомлення "Укрзалізниці":

Роботу застосунку та сайту з продажу квитків відновлено, але ще можливі перебої в їх роботі. Наразі стабілізуємо системи.

Як відомо, нещодавно УЗ стала об’єктом таргетованої хакерської атаки.

Раніше вранці 31 березня департамент транспорту російської столиці повідомив про можливі проблеми в роботі програми "Метро Москви" "через технічні роботи".

23 березня на "Укрзалізницю" вчинили масштабну кібератаку, через що не працювали майже усі онлайн-послуги залізниці.

Зранку 27 березня систему онлайн-продажів "Укрзалізниці" відновили у резервному форматі для придбання нових квитків на поїзди та їх повернення.

Через підвищене навантаження на систему онлайн-продажу після відновлення роботи виникли збої в роботі застосунку та сайту продажу квитків "Укрзалізниці".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?