Американські науковці та медики екстрено попереджають про стрімке збільшення кількості випадків мультисистемного запального синдрому у дітей, який виникає після захворювання штамом коронавірусу Дельта.
Джерело: ABC News
В Штатах стрімко росте кількість дітей із запальним синдромом
Що важливо розуміти, мультисистемний запальний синдром (MIS-C) – це рідкісний стан, під час якого уражаються різні частини тіла, зокрема серце, легені, нирки, мозок, і шкіру. Окрім того, можуть розвиватись запалення очей або органів шлунково-кишкового тракту.
За словами лікарів, цей синдром найчастіше з'являється через 4 – 6 тижнів після інфікування COVID-19. Зростання захворюваності в США реєструють після сплеску штаму коронавірусу Дельта цього літа.
Як стверджують фахівців, MIS-C може спровокувати важкі стани у дітей і виявитися потенційно смертельним. Проте більшість дітей, у яких діагностували синдром, одужують після лікування.
Згідно з останніми даними, у Штатах зафіксували 46 підтверджених випадків смерті від MIS-C і 5 217 підтверджених випадків захворюваності MIS-C.
Окрім того, наголошується, що понад 60% зареєстрованих випадків захворювання виявили у дітей латиноамериканського походження або чорношкірих. Варто звернути увагу на те, найчастіше із захворюванням стикаються діти віком від 6 до 11 років.
"Коронавірус в США підтвердили у 5,9 мільйона дітей, при цьому інфекція MIS-C становить лише 0,0009%. Проте в період з липня по серпень середня кількість щоденних випадків MIS-C майже подвоїлася. Крім того, багато педіатричних лікарень в США повідомили про сплеск MIS-C в останні місяці. Станом на 9 жовтня в Штатах офіційно зареєстрували понад 44 мільйони випадків інфікування SARS-CoV-2", - йдеться в повідомленні.
Також вказано, що хвороба забрала життя 712 тисяч американців. Попри високі темпи вакцинації, забезпеченість вакцинами, в США регулярно фіксують зростання кількості випадків інфікувань.
Читайте також:
В Україні вперше судили за підробку COVID-сертифікатів
Україна перейшла на електронні лікарняні з 1 жовтня — що це означає
МВС анонсувало перевірку COVID-сертифікатів за QR-кодом