Виключити РФ з Радбезу ООН: до Конгресу США внесли відповідну резолюцію
Категорія
Політика
Дата публікації

Виключити РФ з Радбезу ООН: до Конгресу США внесли відповідну резолюцію

Виключити РФ з Радбезу ООН: до Конгресу США внесли відповідну резолюцію
Джерело:  online.ua

До Конгресу США внесли проєкт резолюції, у якому пропонують виключити Російську Федерацію з Ради безпеки ООН через систематичні порушення засадничих принципів організації.

Джерело: член Конгресу США Стів Коен

США пропонує вигнати РФ з Радбезу ООН

Росія неодноразово, свідомо й зухвало порушувала Хартію ООН. Тож сьогодні Джо Вілсон і я внесли двопартійну резолюцію із закликом усунути Росію з Ради безпеки ООН, - заявив Коен.

У тексті резолюції вказано, що РФ своєю поведінкою порушує засадничі принципи ООН, наводячи як аргументи наміри Кремля знищити Україну як державу.

Конгресмени пропонують визнати насильну анексію РФ окупованих територій України, російські військові злочини у Бучі, погрози застосування ядерної зброї, створення загроз для продовольчої безпеки і при цьому зробити винним гуманітарних проблем саму Україну.

Резолюція закликає президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена забезпечти обговорення федеральним відомствами з союзниками можливості "обмежити, призупинити або скасувати право членства Росії в Радбезі ООН".

США планують передати Україні системи ППО Patriot

В США завершують узгодження планів щодо передачі Україні ППО Patriot для захисту від масованих ракетних атак РФ на критичну інфраструктуру.

СNN зазначає, що документи ще повинен затвердити міністр оборони Ллойд Остін, перш ніж їх буде відправлено на підпис президенту США Джо Байдену.

Три чиновники повідомили, що схвалення очікується, — підкреслюється у матеріалі видання.

При цьому невідомо, скільки саме установок США планують передати Україні, але стандартна батарея Patriot включає радарну установку, яка виявляє і відстежує цілі, комп’ютери, енергогенеруюче обладнання, станцію управління бойовими діями і до восьми пускових установок, кожна з яких містить чотири готові до ураження ракети.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримає від Данії пакет військової допомоги на майже 1 млрд дол

Уряд Данії
Данія

Данія виділяє новий пакет військової допомоги Україні на 6,7 млрд данських крон (995 млн дол). Допомога виділятиметься упродовж 2025-2027 років.

Головні тези:

  • Данія надає Україні новий пакет військової допомоги на 995 млн доларів, який покриватиме період з 2025 по 2027 рік.
  • Головні елементи пакету допомоги - протиповітряна оборона, артилерія та фінансова підтримка ВПС України.
  • Данія допомагає реалізувати розвиток української оборонної промисловості за данською моделлю, сприяючи українській боротьбі за свободу.

Данія виділяє Україні новий пакет військової допомоги

Про це повідомляє уряд Данії.

Зазначається, що головними елементами нового пакет допомоги стануть:

  • протиповітряна оборона (ППО);

  • артилерія;

  • фінансова підтримка Військово-повітряних сил.

У тому ж числі на період з 2025 по 2027-й Данія виділяє 208 млн доларів на фінансову підтримку постачання артилерії та боєприпасів через союзників.

Кошти також будуть спрямовані на підтримку Коаліції дронів та ІТ-коаліції, а з 2026 по 2027-й будуть виділені додаткові кошти для подальших внесків у розвиток української оборонної промисловості за "данською моделлю".

Абсолютно важливо, щоб ми допомогли українцям розбудувати їхню оборонну промисловість. Данська модель показала, що український потенціал виробляє та постачає обладнання для української боротьби за свободу. Данія має продовжувати інвестувати в це, і я сподіваюся, що інші країни наслідуватимуть наш приклад у ще більшій мірі.

Троелс Лунд Поульсен

Троелс Лунд Поульсен

Міністр оборони Данії

До слова, Данія є одним з активних союзників України у війні проти російської агресії. Вона надає значну військову допомогу, включаючи танки Leopard 1, артилерію, боєприпаси та винищувачі F-16.

Крім військової допомоги, Данія надає фінансову й гуманітарну підтримку, допомагаючи з відновленням інфраструктури та розмінуванням територій. Країна бере участь у санкційному тиску на Росію та виступає за посилення міжнародної підтримки України, зокрема у форматі ЄС і НАТО.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?