Викрали понад 30 українських дітей до пансіонату Путіна. Пушиліну та його соратникам повідомили про підозру
Категорія
Україна
Дата публікації

Викрали понад 30 українських дітей до пансіонату Путіна. Пушиліну та його соратникам повідомили про підозру

СБУ
Викрали понад 30 українських дітей до пансіонату Путіна. Пушиліну та його соратникам повідомили про підозру

СБУ, Нацполіція та Офіс Генпрокурора зібрали масштабну доказову базу щодо викрадення щонайменше 31 української дитини з тимчасово окупованих районів Донеччини до РФ.

Головні тези:

  • Головні українські правоохоронні органи намагаються розкрити справу викрадення 31 української дитини до пансіонату в РФ, де вони перебувають без дозволу і батьківського контролю.
  • Документальний фільм Online.UA “Понівечене дитинство” розкриває страшні історії дітей, які стали жертвами війни Росії проти України, включаючи викрадення, полон та тортури.
  • Підозрювані Пушилін, Федоренко та Майбороді стоять під загрозою судового переслідування за втручання у права українських дітей та порушення міжнародного права.
  • Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Путіна та інших фігурантів за втручання у справи українських дітей та їх викрадення до Росії.

Ватажок “ДНР” Пушилін та його соратники викрадали українських дітей з Донеччини

За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення Росії дітей вивозили до пансіонату «Поляни» у Підмосков’ї, що підпорядковується управлінню справами президента РФ.

Серед депортованих — 16 хлопців і 15 дівчат, зокрема троє дітей з Маріуполя, яких забрали у батька, а його самого відправили до Оленівської колонії.

Дев’ятнадцятеро дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, також вивезли з Маріуполя. Ще дев’ятьох дітей викрали з соціальних центрів у Шахтарську та Харцизьку.

СБУ задокументувала, що наказ про викрадення українських дітей з окупованих територій Донецької області видав глава окупаційної адміністрації Денис Пушилін.

Він підписав "постанову № 84", яка прикривалася метою "оздоровлення" дітей у Росії. Виконання наказу доручили Елеонорі Федоренко та Світлані Майбороді, керівниці так званої "служби у справах сім’ї та дітей ДНР".

Дітей спочатку вивозили до Донецька, потім автобусами до Ростова-на-Дону, а звідти літаком до Москви, де їх розміщували у пансіонаті адміністрації Путіна. Частину дітей передали на "виховання" російським сім’ям, зокрема одну дитину — родині Марії Львової-Бєлової, уповноваженої РФ з прав дитини.

Міжнародний кримінальний суд раніше видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової за примусову депортацію українських дітей до Росії.

На основі нових доказів слідчі СБУ повідомили про підозру Пушиліну, Федоренко та Майбороді за порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 438 КК України).

Росія викрадає українських дітей

Документальна стрічка Online.UA "Понівечене дитинство" розповідає про викрадення Росією українських дітей з тимчасово окупованих територій України.

Фільм містить реальні історії дітей та їхніх родин, які постраждали від війни Росії проти України, коментарі провідних науковців, психологів, юристів та експертів із захисту прав дітей.

Герої стрічки пройшли російський полон, тортури, викрадення до оздоровчого табору, когось розлучили з батьками під час так званих фільтраційних заходів.

Категорія
Політика
Дата публікації

Потужна стратегія. Як Байден обхитрив Путіна заради України

Байден
Джерело:  Foreign Affairs

Видання Foreign Affairs звертає увагу на те, що чинний американський лідер Джо Байден використав хитру та потужну стратегію, яка називається "нарізанням салямі", щоб врятувати Україну від поразки та не допустити ескалації з боку Росії.

Головні тези:

  • Байден діяв обережно та уникав ескалації, адже погрози Путіна не були блефом.
  • Успішна стратегія принесла можливість Україні вистояти без жорстких кроків з боку Москви.
  • Байден досяг успіху у знищенні “червоних ліній” Путіна.

Стратегія Байдена була справді ефективною

Що важливо розуміти, згадана стратегія "нарізання салямі" полягала в тому, щоб надавати допомогу Україну помірно та зважено — таким чином "червоні лінії" Путіна підривали малими кроками.

На цьому тлі будь-яка суттєва відплата з боку Кремля ставала необґрунтованою.

Аналітики не приховують, що вказана стратегія не принесла гучних перемог, на які багато хто сподівався, однак вона дала можливість Україні вистояти і й не стикнутися з жорсткими рішеннями Москви, до прикладу, ядерним ударом.

Ні для кого не секрет, що чимало критиків досі скаржаться на те, що Байден переоцінив ризик ескалації.

Однак насправді це не так, оскільки Путін уже розглядав ядерний сценарій під час війни проти України, та його від такого рішення відмовив Китай.

Байден думав не лише про Україну

Чинний президент США ніколи не вважав всі заяви Путіна блефом, тому діяв вкрай обережно.

Він зробив все можливе, щоб відбити спроби російського диктатора перевизначити пороги ескалації, які могли б створити небезпечний прецедент для майбутнього.

Журналісти вкотре нагадують, що війна стосується не лише України чи міжнародного порядку, заснованого на правилах.

Вона також стосується того, як Сполучені Штати і Захід у ширшому сенсі мають думати про пороги ескалації в нову епоху суперництва великих держав, яка часто має мало спільного з холодною війною.

Як зазначає редакція видання, сьогодні ніхто не може заперечувати той факт, що Байден повільно, обережно й обачно досяг успіху в знищенні "червоних ліній" Путіна й врятував Україну від поразки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?