Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила для застосування серед дітей першу у світі вакцину проти малярії. Вакцину схвалили для застосування серед дітей в країнах Африки на південь від Сахари та в інших регіонах з помірним і високим рівнем передачі малярії. Вакцина повинна застосовуватися за схемою з чотирьох доз серед дітей старше п'яти місяців.
Джерело: пресслужба ВООЗ
«Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей - це прорив в науці щодо дослідження дитячого здоров'я і боротьби з малярією», - сказав Генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Гебрейесус. «Використання цієї вакцини на додаток до існуючих засобів профілактики малярії може щорічно рятувати десятки тисяч молодих життів».
В ООН заявляють, що вакцина RTS,S/AS01 (Mosquirix) від компанії GlaxoSmithKline (GSK) показала свою безпеку та ефективність у запобіганні важких форм малярії.
На розробку вакцини пішло 30 років
Гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреїсус зазначив, що на розробку вакцини пішло 30 років – і вона змінить курс в історії охорони здоров'я.
Нагадаємо, хвороба передається через укус комара, основними засобами профілактики є москітні сітки та обробка приміщень інсектицидами. Та в деяких країнах ці методи досі вважаються доволі дорогими, що сприяє тому, що хвороба і далі вважається досить поширеною.
Гебреїсус зазначив, що вакцина є неабияким досягненням у медицині для всіх країн, однак для країн Африки, які найбільше страждають від смертельного захворювання, вона має найбільше значення. Зазначимо, 80-90 % випадків смерті припадає саме на тропічну малярію, яку породжує Plasmodium falciparum.
Малярія забрала життя цілої низки видатних постатей
Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших хвороб. Вона приводила до занепаду великі країни, знищувала народи, вирішувала результати війн.
До відомих жертв, що найбільш ймовірно померли від малярії, належать: Александр Македонський, Аттіла (король гунів), Чингісхан, святий Августин, принаймні 5 римських пап, італійський поет Данте Аліг'єрі, Христофор Колумб, Олівер Кромвель, лорд Байрон.
Читайте також: