Я вимагаю - в партії Зеленського розгорівся новий конфлікт
Категорія
Політика
Дата публікації

Я вимагаю - в партії Зеленського розгорівся новий конфлікт

Я вимагаю - в партії Зеленського розгорівся новий конфлікт
Джерело:  online.ua

Член команди президента Володимира Зеленського та очільник постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв виступив з неочікуваною вимогою - він хоче, щоб влада країни виключила з української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна, який нещодавно запропонував ідею повної амністії для проросійських бойовиків на Донбасі. За словами народного обранця, не може бути амністії для бойовиків, що вбивали українських військових та особливого статусу для всієї території Донецької та Луганської областей. Свою позицію нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв озвучив на своїй Фейсбук-сторінці, передає ONLINE.UA.

"Хочу нагадати пану Фокіну, що кожен метр української землі в Донецькій та Луганській областях, що вдалося відстояти, відбити, вигризти з лап російських та проросійських найманців, просочені кров’ю українських воїнів, моїх побратимів. І ви, пане Фокін, не маєте жодного права розпоряджатися долею цих територій та їх мешканців. Люди, які фактично здають національні інтереси та відверто підіграють ворогу, не мають права представляти нашу країну у жодній структурі. Тож я вимагаю виведення Фокіна зі складу ТКГ! Прошу колег підтримати!", - написав член команди Володимира Зеленського.

Як уже згадувалося раніше, заступник Кравчука в українській делегації ТКГ Вітольд Фокін неочікувано заявив, що є поступки, на які офіційний Київ може піти. За його словами, з обох боків "було скоєно чимало злочинів". Це все слід розслідувати, а винних – притягнути до відповідальності.

"Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, потрібна загальна амністія", - переконує Вітольд Фокін.

Окрім того, на його думку, на Донбасі потрібно провести вибори. Фокін також додав, що разом з Кравчуком готовий їхати на окупований Донбас і домовлятися з бойовиками про мир.

Як повідомляв  ONLINE.UA, нещодавно Арсен Аваков заявив, що висловлювання у ЗМІ першого заступника голови української делегації у Тимчасовій контактній групі по Донбасу Вітольда Фокіна не відповідають національним інтересам та офіційній позиції держави. 

Категорія
Україна
Дата публікації

Генерал Каволі оцінив успіхи ЗСУ у Курській та Бєлгородській областях РФ

ЗСУ
Джерело:  online.ua

Українські війська продовжують утримувати частину Курської області РФ, попри спроби Росії витіснити їх. Про це заявив генерал Крістофер Каволі, головнокомандувач Європейського командування США (EUCOM), під час слухань у Конгресі.

Головні тези:

  • Українські війська продовжують утримувати частину Курської області РФ, попри спроби Росії витіснити їх.
  • Генерал Каволі виступає проти скорочення американських військ у Європі та закликає зберегти поточну позицію сил.

Україна не згорнула бойові дії на території РФ — Каволі

Зараз є значні сили, які утримують чималий — зменшений, але чималий — шматок землі в Курській області Росії. І вони тримаються на дуже гарній оборонній території на південь від Бєлгорода... Отже, ми все ще маємо рух вперед і назад у цьому районі.

Генерал також наголосив, що виступає проти скорочення американських військ у Європі. Його застереження йдуть всупереч із попередніми планами адміністрації Дональда Трампа щодо можливого виведення 10 тис військовослужбовців.

Моя порада — зберегти таку позицію сил, як зараз, — сказав Каволі.

Таку позицію поділяють і республіканці в Конгресі. Глава Комітету збройних сил Майк Роджерс виступив категорично проти скорочень.

Ви повинні бути зосереджені на підтримці позиції піднесення, яку ми мали в Європі з моменту початку конфлікту Росією... Передчасне відступлення призведе до подальшої агресії Росії.

Ще один республіканець, Дон Бекон, додав:

Було б серйозною помилкою вивести війська з Європи прямо зараз… Відведення військ є ознакою слабкості.

Каволі також підтримав збереження американського контролю над командуванням силами НАТО в Європі (SACEUR), назвавши можливу передачу цієї ролі іншій країні "проблематичною".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?